GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Problem Medion 4430

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
milossm
bez GPS fix-a

Pridružio: 04 Sep 2014

PorukaPoslao: Pet Okt 03, 2014 1:50 pm    Naslov: Problem Medion 4430 Odgovoriti sa citatom

Pre svega pozdrav svima...Imam sledeci problem sa navedenom navigacijom a to je da mi se ugasi posle par sati voznje a nekad radi bez problema...treperi par sekundi i onda se ugasi i tesko je upalim i kad upali opet radi par minuta i opet isto...probao sam drugi punjac,nije do njega!!!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Pet Okt 03, 2014 6:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li prikljucujes punjac direktno ili preko adaptera za dva punjaca? Moguce da nema dovoljno struje za punjenje.

A moze biti da je i baterija pri kraju zivota jer struju uredjaj dobija preko nje bez obzira sto prikljucis punjac.
Nazad na vrh
milossm
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Pet Okt 03, 2014 8:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Direktno ga prikljucujem,a baterija drzi 10-15min kad je napunjena skroz,tako da moje laicko misljenje da nije do baterije ali ko zna...e sad kontam da mi se to desavalo u jednom autu a u drugom nije pa ima logike da je nesto sa tom uticnicom u upaljacu...
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 11:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nešto mi ne pije vodu ovde ... ?!?!??!?

Ovako si meni govorio ....
Citat:

[03.10.2014 12:59:16] Marjan: da ti ne gubi kontakt na punjaču?
[03.10.2014 13:00:27] Milos Majstorovic: Ne menjao sam punjaca 2, ne izbaci mi da je baterija prazna pa da se onda ugasi nego se ili odjednom ugasi ili postepeno smanjuje svetlo i onda se ugasi..
[03.10.2014 13:01:29] Marjan: Wink da li se to dešava i u Yugiću ili samo u tvom autu?
[03.10.2014 13:02:15] Milos Majstorovic: u 2 razlicita auta Smile

A sada kažeš ovako ...
Citat:
...e sad kontam da mi se to desavalo u jednom autu a u drugom nije pa ima logike da je nesto sa tom uticnicom u upaljacu...

Ta dva različita punjača koja si koristio da li su originali od navigacija ili kupljeni kod kineza. Struja koju ti punjači dfaju treba da je preko 1A ili 1000mA. Ako daju manju struju baKterija ne može adekvatno da se puni i verovatno se dešava to kao tebi.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
vinci
5 satelita

Pridružio: 18 Okt 2013

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 2:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa tu imas zasigurno problem oko punjaca, odnosno stabilnosti te veze ili eventualno male jacine struje koju daju ti punjaci, kako je i kolega @MarKaba vam vec sugerisao, a koja je potrebna za taj GPS, pa niti moze dati stabilno napajanje gps-u, koliko je ovom potrebno, a niti korektno puniti bateriju, pa se tako i ponasa uredjaj.........Ako znate, da je GPS zasigurno ranije radio odlicno-bez problema na tim punjacima-adapterima, a sada se tako ponasa kako ste i opisali, moze da bude i jedan od uzroka, da vam je los kontakt na samom dzeku GPS-a u koji ulazi taj dzek od punjaca, ili moguce da bude i takozvanih (hladnih lemova), i u samom punjacu, na njegovoj elektronskoj plocici, ili i na tom konektoru-dzeku od gps-a, a koji je na plocici gps-a.....To se normalno javlja vremenom eksploatacije, sto nista i nije cudno, i desava se...Sad, to bi bio vec onda i malo ozbiljniji problem, jer se mora rastaviti ili adapter, ili i sam gps, da bi se to moglo uociti-prelemiti ta mesta.....Obavezno, kao prvo pogledajte i kavo je stanje tog konektora od upaljaca na vozilu, gde stekate adapter-punjac, jeli tu sve Ok...Evo toliko od mene, ako bi bilo sta od pomoci...
Nazad na vrh
milossm
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 5:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da Marjane posle tvog pitanja da li se desava samo u Yugicu:) onda sam skonatao da mi se desava samo u jednom autu a punjac jeste neki kineski nije original...Evo danas sam je probao u nekom kamionu nekih 4-5 sati bezprekidnog rada i radila je normalno,bez ikakve greske!!!
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

PorukaPoslao: Sub Okt 04, 2014 10:21 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zaključak: prodaj auto i kupi kamion i uređaj će da radi kako treba
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
dejanns3
10 satelita

Pridružio: 07 Jul 2010

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 3:26 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

MarKaba ::

...da kupi kamion...ahahahahahahaha...kako je ovo dobro....sad kada se javi @picmilinder pa kaze da smo subjektivni u vezi kamiona...a mi bas objektivni...kupi kamion i nemas problema...Smile...hebote, da se ne uvredis...samo mala sala...inace, win CE pobedio...Smile cestitamooooo...
inace, crko mi PNA, X drive...nesto...pa, kako sam sentimentalno vezan za njega, necu da ga menjam, nego da ga popravljam, pa trazim pomoc...naime, verovatno je baterija totalno crkla...pa ako neko zna jel rade oni likovi u Subotici jos...ili jos bolje, jel moze baterija od nekog blueberrya ( Pin computers, oni su mi blizu )...ma znam da ne moze, ali reko da probam, mozda prodje pusta zelja nekako...
eto, jedan post a tri - cetiri teme...treba sada to rasporediti na prava mesta na forumu...@daniel srecno...Smile
Nazad na vrh
dejanns3
10 satelita

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 3:46 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

vinci ::
Pa tu imas zasigurno problem oko punjaca, odnosno stabilnosti te veze ili eventualno male jacine struje koju daju ti punjaci, kako je i kolega @MarKaba vam vec sugerisao, a koja je potrebna za taj GPS, pa niti moze dati stabilno napajanje gps-u, koliko je ovom potrebno, a niti korektno puniti bateriju, pa se tako i ponasa uredjaj.........Ako znate, da je GPS zasigurno ranije radio odlicno-bez problema na tim punjacima-adapterima, a sada se tako ponasa kako ste i opisali, moze da bude i jedan od uzroka, da vam je los kontakt na samom dzeku GPS-a u koji ulazi taj dzek od punjaca, ili moguce da bude i takozvanih (hladnih lemova), i u samom punjacu, na njegovoj elektronskoj plocici, ili i na tom konektoru-dzeku od gps-a, a koji je na plocici gps-a.....To se normalno javlja vremenom eksploatacije, sto nista i nije cudno, i desava se...Sad, to bi bio vec onda i malo ozbiljniji problem, jer se mora rastaviti ili adapter, ili i sam gps, da bi se to moglo uociti-prelemiti ta mesta.....Obavezno, kao prvo pogledajte i kavo je stanje tog konektora od upaljaca na vozilu, gde stekate adapter-punjac, jeli tu sve Ok...Evo toliko od mene, ako bi bilo sta od pomoci...

E ovaj post mi je znacio. Al stvarno.
Jel mozete Vi, gosn @vinci, da pokusate malo manje da persirate? Mislim, ipak smo mi ovde svi nekako svoji, znamo se. Malo se salimo, zahebavamo jedni druge malo, podbadamo, ali ne hebemo mamu jedan drugom. Pa eto, ako mozete ( mozes ) malo direktnije, mislim na TI. Znam ja da je to tesko kada je neko lepo vaspitan. Tesko je od takvoga napraviti NAS. Volim ja lepo vaspitane ( pogotovo kada imaju znanje ), ali strcite malo sa VI na forumu. Evo ja cu prvi, u vezi teme.
Jel mozes TI direktore malo bolje da objasnis pojam " hladnih lemova "? To mi je vrlo interesantno, jer bi objasnilo stosta ako je to ono sto mislim da jeste. Ako moze direktno sto se tice punjaca, ne ineresuju me hemijske reakcije na stampanoj ploci, kalaj, bakar i ostale definicije googleta. Interesuje me narodni jezik, sta se desava i zasto? Hvala TI.
Nazad na vrh
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 7:44 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

MarKaba ::

E ovo je HIT komentar Very Happy

Da, kad bi imao kamion GPS bi ti radio kako treba, a i svi bi te postovali na putu... Da vidis kako bi oni sa dzipovima kocili da ti prodjes, hahahha Smile

Po svoj prilici je tebi tu problem sa jacinom struje na punjenju u kolima. Ako u kamionu radi... sa istom baterijom i istim punjacem, onda su oni u redu... ali tvoja uticnica za upaljac ne postize da napuni uredjaj. Mor da je bilo previse paljenja i pusenja u kolima, a, priznaj?

Imao sam ja slicno sa svojim omiljenim starim Mio GPS-om... Krene da trepce, da se lagano gasi ekran... i ugasi. Kupim novi GPS, Blueberry... Krene isto posle duze voznje... I onda shvatim da nije do GPS-a.

Doduse, ja sam isao preko adaptera za upaljac jer u kolima imam vise uredjaja na punjacu... Sto kazu, moj auto je kao Avaks. Smanjio sam "dozivljaj", broj uredjaja, adapter za 2 a ne za 3 uredjaja... i stvari se vratile u normalu.

Trkni do nekog elektricara da ti to malo premeri. Jos bolje elektricarke.
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 9:28 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ma Yugo je zakon bre.
Da vidite kako u mojoj Floridi 1.3(EX)EFI sve fercera kao kod Proke u "Priče iz majstorske radionice", samo da se ne upalim kao on.
vinci
5 satelita

Pridružio: 18 Okt 2013

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 11:33 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Prihvacena sugestija od kolege @dejanns3…….Dakle druze, a u vezi ovih (hladnih lemova) oko ovih punjaca-adaptera……Rastavi adapter-punjac, (pazi malo da se ne polomi kuciste)…..Izvadi stampanu plocicu…….U ruku LUPU, po mogucnosti malo jacu, ali i nemora nesto preterano….(ja naprimer koristim i lupu, a i naocale, ovo drugo malo zbog sukoba sa kalendarom, sta da radimo)…..Lemilica obavezno da je pri ruci, i spremna-zagrejana, normalno, i tanju tinol zicu, i cuvaj prste…….Stampanu plocicu, (onu stranu gde su lemljene komponente), sad pod nekim manjim uglom nakreni prema nekom izvoru svetla, (moze prema nekoj stonoj lampi, ako se koristi, moze i prema prozoru, nebitno, samo da je malo svetlije……...Sad sa lupom pazljivo, redom, pregledaj sve postojece lemove na plocici…….Svaki sumljivi prelemi obavezno…….(Hladni lem) je onaj svaki lem, na kojem se moze, ovako lupom, uociti pa i najmanji krugic-promena oko lemnog mesta, odnosno kao neka mala kruzna brazgotina, malo tamnije boje od samog tog lema, a poneki se cak moze videti i golim okom, ali taj je onda skroz bezkontaktan, ali bude i takvih……Najvise se javljaju na opterecenijim komponentama, kao naprimer: kondenzatori, naponski stabilizatori, tranzistori snage, ako ih ima, cak i na lemnom mestu izlaznog kabla, i sl.. manje na smd komponentama, ako ih vec i ima na plocici…..Ovo su dakle, normalne stvari koje se desavaju uopsteno u elektronici, a znaju praviti velike probleme, a inace nastaju u toku same eksploatacije uredjaja……..Dakle, sta god razvalis od elektronike, a da je bilo u nekom problemu, najpre pogledaj ove (hladne lemove), i saniraj ako ih ima, jer u velikom procentu, oni su problem, kad neki uredjaj se pocne glupirati, ili cak i prestane sa radom…..Naravno, bude tu i nekih drugih problema, ne samo ovih, ali ove obavezno najpre odradi, pa onda idi dalje, ako nije problem resen…….Evo toliko, mislim da sam ti ovo ipak malo pojasnio, onako narodski, kako si i zeleo……..
Nazad na vrh
dejanns3
10 satelita

PorukaPoslao: Ned Okt 05, 2014 12:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da znas da jesi, hvala.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu