GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

easy lite 3600

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
duskovranic
GPS pocetnik

Pridružio: 16 Jan 2008

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2008 8:27 pm    Naslov: easy lite 3600 Odgovoriti sa citatom

Easy lite 3600 : (ver software- igo navigation software 2006)

Kako mogu da :

1. povezem sa racunarom i sa kojim softverom
2. "ubacim" nove POI tacke i u koji direrktorijum
3. ubacim nove glasovne komande odnosnom samo da ih zamenim
jer me izludjuje ("sedam kilometra) ... da bugem precizniji:u kom direktorijumu se nalaze glasovne komande i sa kojim programom da ih otvorim a onda kako da wav, ogg ili mp3 konvertujem u odgovarajucu ekstenziju da bi ih igo mogao prepoznati
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
duskovranic
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2008 7:11 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

zar je moguce da niko nezna nista o ovoj temi Question Question Question

Exclamation Exclamation sve pocetnici Exclamation Exclamation
Nazad na vrh
mika
GPS pocetnik

Pridružio: 04 Feb 2008

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2008 7:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dusko valja li ovaj uredjaj,ja se nesto lozim da ga uzmem. daj napisi nesto o njemu,kako radi,mape,...
Nazad na vrh
duskovranic
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Ned Mar 23, 2008 7:18 pm    Naslov: za mik... Odgovoriti sa citatom

mape rade ok mada na nekim lokacijama gresi sa jednosmernim ulicama
tako da uvek moras imati neku rezervu sto se tice pouzdanosti.
Takodje vrlo cesto "blokira " pa mora da se restartuje , ali koliko sam primetio uglavnom kada je ukljucen srpski jezik(mora da ima neki bag)
,ali sve u svemu za te pare je sasvim ok
Nazad na vrh
petarta
6 satelita

Pridružio: 23 Apr 2007

PorukaPoslao: Uto Mar 25, 2008 9:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sto se tice mapa koje koristi EasyLite, radi se o IGO baziranim mapama, t.j. cela jedna generacija uredjaja koristi iste mape (Mio, MyGuide, Evertone, Prestigio...) jer koriste isti program samo malo preradjen i licenciran za odredjene uredjaje. Tako da same greske u jednosmernosti ulica ili losijeg rutiranja "spadaju na teret" proizvodjaca mapa, a u Srpskom slucaju Beogradski Contrast. Kada kazem padaju na teret, ne mislim bukvalno jer bez obzira na neke sitne greske siguran sam da je mnogo, mnogo ljudi kojima su ove mape olaksale zivot pa zbog toga i necemo kukati na proizvodjaca. Elem, na ovom forumu postoji sjajan deo gde mozete prijaviti bas takve greske i siguran sam da ce te primedbe stici do samog proizvodjaca.
Sto se tice EasyLite 3600 uredjaja, mislim da je Dusko to lepo rekao. Za te pare sasvim OK uredjaj i verovatno ce vam u beogradu, Nisu ili Novom sadu pronaci odrediste bas kao i neki duplo ili troduplo skuplji uredjaji. Inace cenu samih uredjaja odredjuje: GPS prijemnik, velicina ekrana, brzina procesora, broj mapa instaliranih i naravno ime pa ko voli nek izvoli.
Desava se kod EasyLite uredjaja da se ponekad resetuje i to BAS zbog koriscenja srpskog glasa, a ja sam bio siguran da je Danijel to vec obradio u nekoj temi pa sam na brzinu preleteo forum, ali nisam nasao. Radi se o tome da je taj nas prvi glas "Jelena v1.0" snimljen bespotrebno stereo sa moglo bi se slobodno reci nepotrebnom premodulacijom. Mozda je najbolji pokazatelj toga sto je taj file skoro duplo veci od recimo hrvatskog ili engleskog. Resenje treba traziti (dok se ne pojavi normalniji srpski glas) za uredjaje sa mozda sporijim procesorom u koristenju hrvatskog glasa (u koliko Vam malo jekavice ne smeta)
Inace Uredjaj se povezuje sa PC-om bas kao i svi Win CE uredjaji uz pomoc Microsoft ActiveSync-a ali naravno ne preporucuje se bas cackanje po ROM DISKU (koji je po defaultu nevidljiv).
Nazad na vrh
duskovranic
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Uto Mar 25, 2008 10:15 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

nadajmo se da ce uskoro i kod nas biti ovakvih 3d mapa

http://www.youtube.com/watch?v=qUzQkR0H2S0&feature=related
Nazad na vrh
petarta
6 satelita

Pridružio: 23 Apr 2007

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2008 7:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

E pa Dusko za neverovati ali postoji 3D mapa srbije. Samo su potrebni malo jaci uredjaji da je poteraju. Ali kako postoji iGO 8 za PC, onda je to dovoljno da se pregleda kako ta mapa izgleda.
Nazad na vrh
duskovranic
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Čet Mar 27, 2008 8:30 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

nema sta ovaj" petarta"je bas upucen u GPS problematiku

Arrow PETARTA ZA PREDSEDNIKA FORUMA Arrow
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu