GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Koju navigaciju kupiti do cene od 18000 dinara?

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
bojanna
GPS pocetnik

Pridružio: 08 Jul 2011

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 10:36 am    Naslov: Koju navigaciju kupiti do cene od 18000 dinara? Odgovoriti sa citatom

Potrebna mi je pomoc u vezi sa odabirom gps navigacije, dvoumim se izmedju ova dva modela:
blueberry 2GO700B
Xdrive RX5 (IP6),
e sad, dobro bi doso i neki drugi predlog za cenu do 18000 din, kao i na sta posebno treba obratiti paznju...
Sto se konkretno tice ova dva modela cini mi se da se po karakteristikama kod njih najvise dobija za taj novac (osim naravno vristeceg imena neke marke) jer mi je bitno da, imaju ovu mogucnost pustanja crtaca a za to je, po meni, bolje da je veci displej (mada i ove druge dzidza bidze nisu na odmet kao sto su bloo tut, fm tansmiser i sl.) ali svakako da u prvi plan treba staviti samu navigaciju i kako ona radi, jos nesto sto me je privuklo je i to da oba modela imaju garanciju 24 meseca, te stoga mislim da to ne bi ni davali da znaju da se one kvare... mozda gresim... Da li je mozda neko imao iskustva sa ovim modelima? Ono sto ne kapiram je to da li po pravilu ovi uredjaji dolaze sa mapama ili to zavisi od dobre volje prodavca, zatim da li se na svakom uredjaju moze nezavisno po zelji instalirati softver koji zelis, posto vidim da su neki i po nekoliko puta menjali ucitane mape, ono sto sam procitala vidim da ste vise za Igo mape nego za garmin i da ih ima nekoliko verzija (igo 8, amigo... i sl) da li je potrebno da pri kupovini zahtevam da mi prodavac instalira odredjeni softer???? Mnogo pitanja ali nadam se vasoj pomoci... Ukoliko imate i neki drugi predlog u okviru navedenog budzeta,mozda neki konkretan model, svaki predlog je dobro dosao. Hvala
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
varicak
7 satelita

Pridružio: 28 Jul 2009

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 11:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pokušaću da nekako pomognem. Prvo mislim da treba da se odlučiš da li hoćeš navigaciju ili multifunkcionalni uređaj. Ja koliko sam čitao, Bluetooth, FM transmiter su u glavnom dobar marketinški trik, a da su u realnom životu prilično neupotrebljivi. Gledanje crtaća na navigaciji .... hm..... I ja imam klince i razmišljam kako da rešim problem dosade u kolima, ali mislim da nije baš najbolje rešenje to sa navi uređajem.
Ako te prvenstveno zanima kvalitetan i pouzdan navi uređaj onda to treba i tražiti. Dovoljno velika interna memorija koja se naravno može prošitiri karticama, brzo hvatalje satelita, dovoljno dobar prijem signala, brz procesor i slično. Ja bih ti svakako preporučio Becker uređaje iz ličnog iskustva, a to mogu da potvrde i drugi posetioci foruma. Na žalost koliko sam bacio pogled za sumu od cca 180e teško da mogu da se nađu.
Kada sam kupiio svoj uređaj u njemu je bio instaliran softver koji mi dozvoljava da sam radim update mapa, zbog čega sam vrlo srećan Smile .
Nadam se da sam bar malo pomogao, za sva pitanja, tu sam.
Nazad na vrh
bojanna
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 12:55 pm    Naslov: Hvala na odgovoru. Odgovoriti sa citatom

Procitala sam vec da su Garmin, Becker, Mio i jos neki uredjaji najbolji i vec provereni, ali za cenu koju sam pomenula njih je nomguce pronaci ni sa pribliznim karakteristikama od onih koje imaju pomenuta dva modela. Medjutim, to ja na papiru, da li u svakodnevnoj upotrebi oni mogu da zadovolje to je ono sto me muci...Da li su dovoljno brzi? Da li je ram memorija koju imaju dovoljna? Da li im je procesor dobar? Koliko im je potrebno da se konektuju na satelit? Jednostavno da li jedan od ova dva uredjaja moze da posluzi a da ne budes u situaciji da se pokajes sto si dao novac za njega. Nemam kome da se obratim po ovom pitanju i kada sam pronasla forum odusevila sam se. Nadam se vasoj pomoci!
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

Pridružio: 17 Apr 2009

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 1:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vidi ovako , kao što je kolega Varicak rekao na FM-transmiter i bluetooth ne bih mnogo obraćao pažnju naročito na fmtransmiter nećeš ga upotrebljavti jer je zvuk lošeg kvaliteta, bluetooth manje - više. Ako moraš da izabereš između ova dva , ja bih Ti preporučio treći Very Happy . Neki blueberry ili još bolje Prestigio ali od 5'' . Mnogo je 7'' kada se zalepi na šoferku. A za crtaće ako imaš decu sigurno nećeš puštati crtaće sa šoferke da deca gledaju pozadi, što zbog zvuka (Tebi se dere oni nečuju) . Normalno nemožeš upredo da puštaš film i navigaciju. Tako da za gledanj filma iz ruke navi od 5'' sasvim zadovoljava , a dovoljno je veći od 4.3'' više nego što se po brojkama čini. Pričam ovo iz iskustva ja imam od 4,8'' i fmtransmiter neupotrebljavam nego sam spojio preko kabla za slušalice sa Aux-om na radiu a Bluetooth isto tako. Dok sam imao NOKIU BT je radio SUPER , zamenio telefon (samsung dual) BT - neupotrebljiv . To ti je moj savet iz ličnog iskustva.
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

Pridružio: 28 Jul 2009

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 1:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja zaista nemam iskustva ni sa jednim od navedenih uređaja. Ja imam Becker Z099 potraži na netu njegovu specifikaciju i sve što te zanima uporedi sa tim. Ako su makar iste ili bolje, teoretski nema razloga da budu u radu lošiji od Beckera. Progooglaj malo o uređajima za koje se raspituješ sigurno ima puno korisnika. Ja samo nekako mislim da je Blbry ipak ozbiljniji uređaj od Xdrive.

Videh maločas da je cena ovog Blbry cca 200e+instalacija softvera (koliko znam bar 20e). U tom slučaju se Becker nameće kao izbor Wink
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 5:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako imaš nekoga u inostranstvu a baš si zapela za 7'' (bitna ti je veličina Very Happy ) Onda je ovo definitivno najbolji izbor a neprebija mnogo budžet .
http://www.amazon.de/Mio-V735-Navigationsger%C3%A4t-Touchscreen-Europakarte/dp/B0028YUOPC
Nazad na vrh
bojanna
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 7:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala svima na odgovorima!!! (bez obzira na neumesne dosetke, samo sam cekala kada ce... Wink ) Evo specifikacija za oba modela koje meni nista ne znace, pa ako mi na osnovu toga mozete bilo sta reci bila bih vam zahvalna:
Karakteristike proizvoda1134802
Model 2GO700B
Operativni sistem Win CE 6.0
Procesor Centrality Atlas IV, 533MHz CPU
Podržane kartice Micro SD
Povezivanje 3.5mm Stereo Headphone Jack full speed USB Client 2.0
Dijagonala ekrana 7"
Rezolucija ekrana 800x480
Tastatura Virtuelna
Mape Bez mape
Jezik Kineski, engleski, nemački, španski, portugalski, francuski, srpski...
Ostalo Video podrška za WMF, ASF, Mpeg 4, MPEG, Flash
Garancija 24 meseci

i za Xdrive

Xdrive GPS-RX5 Navigacioni sistem

Operativni sistem: Microsoft Window CE Net 5.0 Core
Težina:130g
Dimenzije: 96mm*78mm*15mm
6 inča, TFT ekren osetljiv na dodir
Boje: 65000 boja
Rezolucija displeja: 800 x 480 Piksela
Procesor: MediaTek MT3351
NAND Flash: 64 megabajta
SDRAM 64 megabajta
Audio Format: WMA9, MP3
Video Format: AVI, ASF, WMV, 3GP, MP4, FLV
Foto Format: JPG, PNG, GIF, BMP, E-Album
Baterija: 3.7V Li-Ion Punjiva Baterija
Ulazna snaga: DC 5V - 1,5A Punjač za auto
Metod smeštanja navigacionog softvera: Micro SD
Slot (Maksimum podržava:8 GB)
Zvučnik ugrađen
USB 2.0, MINI USB 5PIN port
Prikaz pozicije tokom rada: <= 3 sekundi ( na
otvorenom prostoru )
Prikaz pozicije pri nastavku rada: 36 sekundi
Inicijalni prikaz pozicije: <= 42 sekunde po
uključenju
Tačnost položaja: Do 3m
GPS frekvencija: 1575.42MHz
Osetljivost: -156 dBm
Tačnost i brzina < 10 meter, 0.1m/sm/s1m/s
Ugrađena GPS antena (28 kanala)
Operativno vreme (maksimum): oko 3 sata ( kad je
baterija napunjena )
Audio izlaz 3.5 mm stereo jack
Radna temperatura: -20°C to +60°C
Temperatura skladištenja: -20°C to +80°C
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

PorukaPoslao: Sub Jul 09, 2011 7:55 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Blueberry je bolji jer ima 128 MB Ram-a (toliko je preporučljivo za IGO Primo) verovatno i noviji navigacioni softweri će zahtevati toliko Ram-a
XDrive ima 64 MB.
Bluberry ima 2 GB interne memorije
Xdrive 64 mb - mora da se koristi kartica
ima još par stvarčica po čemu je BB bolji ali su to već sitnice.
Po meni je Blueberry bolji uređaj jedino što ovde nema instaliran softwer i mape , bar si tako napisala. U blueberry se lako instalira softwer - jako jednostavno.Možeš da instaliraš sama (uz našu pomoć) Ili da se dogovoriš sa prodavcem da Ti on instalira softwer (Napr:primo 1.2 ) i mape. Moj glas za blueberry. Još detaljnije o uređaju imaš ovde : http://www.itsvet.com/tekst/blueberry-2go700b/4035/
Imaš neke instrukcije na PP
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS za pocetnike Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu