GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

BECKER i sve o njemu...

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Chiki64
bez GPS fix-a

Pridružio: 06 Jul 2011

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 1:46 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Total commander vidi flash memoriju uredjaja kao posebnu particiju na hard disku, ali ne sasvim (ocigledno je da je od raspolozivih 4 Gb zauzeto oko 2 Gb, ali je tamo vidljiv samo jedan readme.txt file i nista drugo nema od foldera ili fajlova, koji su ocigledno nevidljivi, ali ipak postoje i zauzimaju oko 2 Gb memorije). Sto se tice kartice (i nju Total commander vidi kao posebnu particiju), na njoj se vidi jedan direktorijum sa nekim cudnim znakovima umesto slova i koji ne moze da se otvori nikako i na kartici je zauzeto oko 80Mb od ukupno 2 Gb. To je sve sto se vidi u Total commanderu ili preko My computer.

Sto se tice displeja, on je nepromenljiv: kada se uredjaj ukljuci, vidi se samo onaj pocetni logo "Becker" i nista vise se ne desava. Malo duzim drzanjem dugmeta za ukljucivanje, displej se iskljuci.

Sto se tice softvera koji je bio instaliran, ne znam koji je bio, ali znam da je vizuelno potpuno isti kao onaj koji se vidi na You tube prezentacijama Becker navigacija, (link ne mogu da okacim posto sam nov na ovom forumu, ali moze da se vidi ako se u you tube ukuca npr. "Becker Z203 view from Latvia, Riga_2").
Ako znate nekakav servis, doneo bih aparat da mi ga neko popravi.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mhavran
12 satelita

Pridružio: 17 Apr 2009

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 9:53 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

To je original beckerov softwer, jesi li probao sa ''show hidden files and folders'' ???Da si sve obrisao, ne bi onda bilo 2GB zauzete memorije jer otprilike toliko zauzima Navigacioni softwer sa mapama i ostalim sadržajem. Ako so odlučiš za servis uvek je tu http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php?t=1429

P.S. možda malo glupo , ali pretpostavljam da si probao sa reset dugmetom .
Nazad na vrh
Chiki64
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 12:47 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Jesam. Probao sam i sa show hidden files i sa reset dugmetom....nista. Ni da mrdne dalje. Kad je aparat ukljucen, vidi se pocetna stranica i, ako ekran dodirnem prstom, cuje se onaj uobicajeni touch zvuk koji se cuje i kad je aparat ispravan. Comp i dalje vidi samo onaj read me file na fleshu aparata i onaj direktorijum na kartici ispisan ko zna kojim slovima, koji ne moze da se otvori nikako. Mislim da mi je Total Commander na neki volseban nacin preimenovao foldere i fajlove u neka ko zna koja imena i koristio je neka ko zna koja slova, jer je memorija sigurno zauzeta, ali se ne vidi. Cekam da mi covek od kog sam kupio spravu pogleda da resi problem, a ako ne, eto me u servisu.

U svakom slucaju puno hvala za vase odvojeno vreme.
Nazad na vrh
Chiki64
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 2:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I, posto vidim da ste experti za navigacije, pitao bih vas da li sam upropastio nesto ozbiljno, jer je navigacija radila vrlo lepo sve dok je nisam prikljucio na racunar (da bih malo dopunio bateriju i detaljnije proucio uredjaj). U autu je radila sasvim OK...
Crying or Very sad
Nazad na vrh
Toza
5 satelita

Pridružio: 12 Jun 2008

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 4:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ovo mi liči, ali ne mogu 100% da tvrdim da je memorija bila čitana od strane kompa i da je u tom momentu bila isključena dok su upisivane adrese po njoj (proces indeksiranja).

Da prevedem: Uništena je struktura podataka upisanih na kartici u BOOT sektoru kartice. Na tom mestu se indeksiraju podaci koji služe da kažu kako da se čitaju i gde se nalaze na mediju.
Kada se kači uređaj na USB, jako je važno da se utakne prvo uski konektor na uređaj, pa tek onda široki USB na kompjuter.

Druga stvar je da se obavezno koristi procedura Safely Remove Hardware and Eject Media (ikonica u Tray zoni - kod sata Wndows-a). Na taj način će se sprečiti ovakvo uništenje podataka na kartici.

Lek: Probaj sa Scan Disk-om da popraviš strukturu na disku, mada ćeš verovatno morati da Formatiraš oba medija.

Ako si vičan ovom poslu, obrati mi se na PP pa da ti pomognem. Ako ne, neka ti neko već sredi lično, ili servis. Najlošiji scenario je da ti je crkla memorija, ali ćeš u tom slučaju bez problema imati SD karticu kao medij.
Nazad na vrh
Chiki64
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 4:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tozo, hvala puno na trudu. Mislim da nisam postovao tu proceduru oko redosleda stavljanja USB kabla i njegovog vadjenja iz racunara. Cim mi covek od kog sam ga kupio vrati uredjaj (nadam se da ce on da otkloni kvar), javicu vam se na pp.

Samo da vas jos pitam: ako racunar vidi da je na fleshu uredjaja zauzeto oko 2 Gb od ukupno 4 Gb, da li to moze da vidi cak i ako je flesh uredjaja crkao?
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 4:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kada crkne flesh memorija, prikazuje kada desnim klikneš na propertis ili pun krug da je flesh pun ili pun krug da je prazan , neznam tačno , nije kao pola zauzeto pola free ili već koliki je procenat.
Ako otkloni kvar slobodno postavi na forum , šta je bilo , nemoraš samo na PP , preko foruma svi vide mogu ''da nauče '' nešto. Isto tako za postavljanje pitanja , bolje je postaviti preko foruma nego na PP,
napr:
ako neznam ja,zna Toza ili neko drugi......

Poslednji izmenio mhavran dana Pet Jul 08, 2011 4:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
Chiki64
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Pet Jul 08, 2011 4:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Naravno. Hvala i vama, mhavran, na ulozenom trudu. Jednostavno nisam dovoljno poznavao nacin rada foruma, pa sam posao od toga da bih nepotrebno smarao svojim problemom.

Javljam sta je bilo i nadam se da nije nesto ozbiljno posle cega cu tuzno konstatovati da sam bacio 150 eura.
Nazad na vrh
Dell_021
4 satelita

Pridružio: 19 Jun 2011

PorukaPoslao: Sub Jul 09, 2011 12:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Samo da javim da sam se vratio iz Grčke, Becker Ready 43 sa iGo Primo 1.2 softverom je super funkcionisao, nisam nigde lutao ni metra... Smile Više puta sam do lokacije dolazio tako što sam kucao GPS koordinate (uzete iz Google Eartha) i to funkcioniše odlično... Sam uređaj je stvarno ekstra, vredi svakog dinara... Smile

Imam još jednog pitanje? Koji player se koristi uz iGo Primo 1.2 za reprodukciju video fajlova? Našao sam na Net-u neki HPC video player 480_272_PNA... Da li on odgovara? Question
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

PorukaPoslao: Sub Jul 09, 2011 3:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@Dell_021
Ajde sad da nebude zabune ako je to softwer koji smo zajedno ubacili (na trećoj strani ove teme) to je od ''Becker Active talk 43'' (Nav N Go iGO v8.5.12.165600 (SR1 - Oct 26 2010 Becker)) Njega samo zovu Primo za becker navigacije.(Primo 1.2 je nešto drugo) Program samo radi na istom principu kao Primo 1.2. Ako za njega (beckera)tražiš video . Ovo raspakuj i kopiraj u folder Igo8 kao što je kod mene na slici http://www.megaupload.com/?d=BK38C5U6

Informacije radi , ovako izgleda Igo Primo 1.2

A Tvoj softwer bi trebalo da izgleda otprilike ovako zavisi samo od skina i da li si eliminisao telefon iz menija. Ako je ovakav onda postupi po uputsvu :

Nazad na vrh
Dell_021
4 satelita

Pridružio: 19 Jun 2011

PorukaPoslao: Ned Jul 10, 2011 7:59 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da, u pravu si... Izgleda kao na poslednjoj fotki... Wink

Ubaciću taj plejer, hvala! Wink

Edit: ubačen, radi! Wink Smile
Nazad na vrh
Chiki64
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Ned Jul 10, 2011 2:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo novih informacija. Drugar gospodina od kog sam kupio navigaciju i koji se bavi ubacivanjem softvera, nije mogao da uradi nista sto se tice popravke mog Becker Z 203 i dao je aparat coveku koji radi u Garmin servisu. Taj covek mi je rekao da je nekim slucajem izbrisan originalni flesh sa uredjaja, i da zato mogu da biram izmedju dva resenja:

1. da mi odmah (to je bilo juce, subota) instalira sve najnovije programe, ali bez originalnog Becekrovog softvera (a to znaci da mi bluetooth nece raditi) ili

2. da sacekam ponedeljak, kad on radi, pa da on na poslu vrati originalni Beckerov softver (kako sam ga razumeo, taj softver se dobija na osnovu serijskog broja samog aparata) i instalira i druge najazurnije nove programe za navigaciju i nekakv switch uz pomoc koga bih mogao da biram da li cu da koristim Beckerov softver ili ove druge.

Koliko sam razumeo, Bluetoth i sve ono sto zavisi od bluetootha samog uredjaja (handsfee telefoniranje u automobilu i sl...) moze da radi iskljucivo sa originalnim Beckerovim softverom, pa sam se zato odlucio za resenje broj 2.

Sutra cekam
Nazad na vrh
Chiki64
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Pon Jul 11, 2011 5:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Danas sam uzeo uredjaj i sve radi savrseno. Lik mu je vratio originalni Beckerov softver sa najnovijim mapama i uredaj tako radi ukoliko se ne stavi SD kartica. Ukoliko zelim da koristim najnovije Igo mape i softver, to se startuje sa SD kartice. U prevodu napravio je nekakav dual boot kojim mi je omogucio da koristim uredjaj sa SD karticom ili bez SD kartice (sa sopstvenim fleshom).

Hvala svima na trudu i razumevanju.
Nazad na vrh
paradoxian
3 satelita

Pridružio: 01 Nov 2010

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2011 7:53 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

[quote="mhavran"]Evo danas sam uspeo da ugrabim malo vremena da testiram Update starog dobrog 8.3.1.70118 sr1 na 8.3.1.128516 sr3 + joshua skin 1.7.7. Softwer rutira dobro kao i onaj stari nema problema sa prelaskom granice. Kao kod novijh verzija. Ubačene su neke dodatne opcije koje imaju skuplji modeli Jtacho, tripcomputer , panic, offroad, snimanje....... .. Postoje dve varijante skina za z099 i z201 u crvenoj i plavoj varijanti.
Jedina mana je što nema izlaz iz progrma softwerski , pošto ja imam na uređaju još jedan meni pa b imorao uvek da ga skroz ugasim pa krećem izpočetka (uređaj 7928) za uređaje tipa z_xxx nije loš.

@mhavran, da li sa tim update-om ovaj softver cita .fda fajlove? Ako ne cita, kao sto pretpostavljam da ne cita, ipak mu radi upozorenje na speedcams? I, pretpostavljam da nije osobito zahtevan za hardver? Hvala
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

PorukaPoslao: Čet Jul 14, 2011 9:11 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Upzorenje za kamere radi ali ''fda'' nečita (ipak je to samo 8.3.1 nije 8.3.4) . Zahtevan je isto kao i 8.3.1.11870 SR1 (znači nije uopšte zahtevan) radi bez ijednog štucanja. Vadi ga samo bolji skin. ja sam ipak ostao na 8.3.1.11870 + joshua 1.6.6 . Skin je za nijansu slabiji ali je sam softwer bolje leži za moj uređaj iz razloga koji sam naveo . I na skinu 1.6.6. rade kamere i ima onaj Panic button, i Jtacho.... Ostaću pri ovoj varijanti (na 7928) dok se nesredi problem sa mapama prilikom prelaska granice ili dok nenaprave neki softwer poput 8.5.12.165600 ali da može da premosti netačnost koja postoji na granici. inače taj 8.5.12.165600 koristim na z203
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Sledeci
Strana 4 od 14

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu