GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

BECKER i sve o njemu...

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
varicak
7 satelita

Pridružio: 28 Jul 2009

PorukaPoslao: Ned Jun 02, 2013 3:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izgleda da imam upravo isti problem kao ti. Jutros sam ga ubacio u kola i priključio na upaljač. Pisalo je da normalno puni bateriju i napunila se nekih 70%. Uneo sam ga u kuću i priključio na komp na USB. Sve vreme je pisalo da puni bateriju, ali kad sam ga otkačio sa kompa pisalo jae daje baterija na 50%. Totalno nelogično. A danas sam ga i u kolima jedva upalio. Da li negde na njemu piše koliko "jak" kućni punjač mu treba pa da probam da ga nabavim?
elzner
9 satelita

Pridružio: 27 Apr 2010

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2013 10:32 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Drugar je moju bateriju oživeo sa punjačem telefona (HTC) i tad mi je rekao da je "jači" od usb kabla.

Ne verujem da to negde piše jer bi nas dvojica trebali da promenimo bateriju a ne da se snalazimo kako da napunimo bateriju koja je definitivno otišla. Very Happy
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Pon Jun 03, 2013 3:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sma samo pročitao kod mene: 5V--1A
Ne razumem se u struju ni malo. Pretpostavljam da može da se izmeri koliko ovoga daje USB na kompu, a koliko kabl preko adaptera.
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 12:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Samo da se javim. Uspeo sam da napunim GPS preko punjača za mobilni. Definitivno sam se uverio da mi je baterija otišla jer kad nija na punjaču stalno varira procenat napunjenosti batereije. Jedino što nisam još probao da li može da se puni preko punjača za mob ako je baterija potpuno prazna. Prema uputstvu, tada baterija može da počne da se puni samo u kolima, na "upaljaču".
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Uto Jun 11, 2013 12:20 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

USB = 5v / 150 mA
China punjač = 5v / 500 mA
Većina punjača za mobilne = 5v / 500 mA
Garmin punjač, Mio punjač = 5v / 1000 mA (1A) provereno
U poslednje vreme se mogu naći auto punjači sa dva USB konektora na sebi od kojih je jedan 2 A, a drugi 2,1 A. Proverio sam i stvarno je tako, i u probnom radu duplo brže napune bateriju od većine drugih.
Prve tri stavke koje sam naveo nisu dovoljne za punjenje GPS uređaja dok rade. Mogu napuniti isključen uređaj, ali ne u radu. Mada to ne bi trebalo da škodi bateriji. U principu bateriji više šteti brzi punjač nego spori, logično.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Uto Jun 11, 2013 7:24 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja sam imao problem tokom duzih voznji i sa kablom preko USB punjaca u kolima.
Posle nekog vremena stalno mi je baterija javljala da je prazna... iako je prikljucena na USB punjac (razvodnik sa 3 rupe za "upaljac" i USB prikljucak)... i onda zamenim USB kabl do GPS-a...
Sve proradilo, vise me ne smara tokom duze voznje.
Struja je opasna stvar Smile
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

Pridružio: 17 Apr 2009

PorukaPoslao: Uto Jun 11, 2013 8:46 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja imam taj za upaljač sa dva USB priključka, i stvarno nemam nikakvih problema što se tiče punjenja. Doduše nije u pitanju Becker uređaj nego Android telefon , ali su i oni problematični.Znam par ljudi koji se žale da na dužim putovanjima nestiže punjač da napuni , koriste različite punjače od Jabre (handsfree) ili univerzalne. Kod mene napuni bateriju i drži je konstantno punu i na putovanjima preko 8h.
Nazad na vrh
ppecaxxx
10 satelita

Pridružio: 05 Jun 2009

PorukaPoslao: Uto Jun 11, 2013 2:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sa mobilnim nema problema... Imao sam Mio GPS... Posle Blueberry... GPS definitivno trosi vise struje pa mu treba bolje napajanje, a izgleda da i USB kabl mnogo utice na to.
Sa drugim kablom, a isti razvodnik za napajanje... sve je ok.
Nazad na vrh
Dell_021
4 satelita

Pridružio: 19 Jun 2011

PorukaPoslao: Pet Jun 14, 2013 9:43 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja imam takođe takav auto punjač sa dva USB-a, ali na jednom je 1 A, a na drugom 2 A... Koristim ga samo za telefon (na ovom slabijem izlazu). Smile

Da li je moguće da u stvario Mio (odnosno MiTAC) pravi uređaje (ili bar punjače za Beckera), pošto na originalnom punjaču koji je stigao uz mog Ready 43 piše sitno (između ostalog) i "MiTAC"?
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2013 2:07 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da ne bih đubrio temu koja nije za ovakva pitanja, postaviću ovde. Da li neko zna šta znači ova poruka?

FATAL APPLICATION ERROR
Application IGO8.exe has performed an illegal operation and will be shut down. If the problem persist, contact the program vendor.
Program: IGO8.exe
Exception 0xC0000005
Address: E1A00008

Javlja se kad hoću da vidim informacije o mapama. Uređaj je Becker Z099 i u njemu je Software version: 8.3.1.70118 (sr1)
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Sub Okt 12, 2013 5:31 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vrati bekap - a pre toga uradi iz windosa checkdisk - moguce da je ostecen fajl
Sve je ok dok god ne dobijes poruku tipa
Citat:
Application gves.exe has performed an illegal operation...

Kad to dobijes onda ne valja Sad
varicak
7 satelita

PorukaPoslao: Pon Okt 14, 2013 7:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Content folder mi je na memoriskoj kartici. Da li bi bilo od koristi da formatiram karticu? Naravno pre toga backup svega.... A memoriju samog uređaja?
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Okt 23, 2013 4:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vezano za punjace i punjenje - Mio, Becker koriste isti standard na mini usb punjacima - sam konektor ima "identifikaciju" na 4tom puni i uredjaja vuce 1A i moze poceti punjenje i sa praznom baterijom. Kada nema te "identifikacije" uredjaj vuce do 500mA i to samo toliko da odrzava sistem bez punjenja baterije (ili mozda mizerno) - punjenje ne pocinje kad je baterija skroz prazna.
Neki stariji HTC punjaci (minu USB) su koristili isti (ili skoro isti) standard i stoga pune bateriju i na Beckeru i Miu
Kod Garmina je sitacija slicna ali drugaciji otpor na 4tom pinu.
Samo poneki hamin punjac je kompatibilan sa ovim gorenavedenim i dosta su skuplji od obicnih haminih ili drugih "obicnih" mini USB punjaca
kaloci
GPS pocetnik

Pridružio: 02 Nov 2013

PorukaPoslao: Sub Nov 02, 2013 12:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima! Imam Becker Ready 45 Ice i trba mi vaša pomoć! Pokušao sam da ubacim Igo Primo koristeći uputstvo sa neta i na root uređaja ubacio folder MoblileNavigator,iboot.EXE,iboot.mscr i MortScript.exe. Zatim sam u folder MoblileNavigator ubacio kompletan Igo Primo i preimenovao primo.exe u navigator.exe. Kada sam restartovao uređaj on stane na Beckerovom logou i ništa se ne dešava. Kad uključim USB računar ga ne prepoznaje(čuje se zvuk da je nešto uključeno). Ima li mu spasa? Hvala unapred!
Nazad na vrh
mhavran
12 satelita

Pridružio: 17 Apr 2009

PorukaPoslao: Pon Nov 04, 2013 6:42 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Najveće zlo je što nemaš pristup internoj memoriji uređaja. Ako se to dešava i kada izvadiš SD karticu , preostaje samo flešovanje uređaja. Sad
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Sledeci
Strana 13 od 14

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu