GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Blueberry 2go510B

Idi na stranu 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
bobasim
bez GPS fix-a

Pridružio: 01 Dec 2009

PorukaPoslao: Pet Dec 04, 2009 5:49 am    Naslov: Blueberry 2go510B Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svim forumasima Wink

Kako ovaj uredjaj moze da se otkljuca, znaci da se dodje do desktopa?? Video sam objasnjenje za model, cini mi se 2go500B, ali ja na ovom modelu nemam nikakva podesavanja za sinhronizaciju sa kompom.Kada ga povezem sa kompom mogu da pristupim samo sd kartici.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
medans
GPS pocetnik

Pridružio: 04 Nov 2009

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2009 1:11 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Iskopiraj explorer.exe iz priloga negde na karticu, a zatim u podesavanjima namesti "navpath" putanju do njega i pokreni ga posle preko ikone "GPS" i dobices wince 5.0 Smile
posle, kad to odradis, iz control panela mozes da aktiviras activesync umesto masstorage mod-a za usb.

http://rapidshare.com/files/318209652/explorer.rar.html
Nazad na vrh
bobasim
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Čet Dec 10, 2009 1:40 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

medans probao sam kako si napisao ali ne radi Confused Uvek kaze da podesim direktorijum programa za navigaciju
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Čet Dec 10, 2009 6:45 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

probaj da instaliras total commander za ppc i onda iz njega da editujes iste stvari kao na 500ki
Nazad na vrh
medans
GPS pocetnik

Pridružio: 04 Nov 2009

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2009 4:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

bobasim ::
medans probao sam kako si napisao ali ne radi Confused Uvek kaze da podesim direktorijum programa za navigaciju

...zaboravih da spomenem da ni meni nece da pokrene explorer, sem ako se ne nalazi u direktorijumu navigacionog softvera, u mom slucaju u direktorijumu "IGO8". Probaj tamo da ga iskopiras i pokrenes na nacin kako sam ti prethodno rekao. ...pretpostavljam da taj softver koristis.
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2009 5:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Najbolji sistem za otključavanje tih uređaja je izvršavanje skripte koja će da ugasi osnovni Shell i da startuje Explorer.exe iz Windows foldera koji već postoji tamo i tačno za onu verziju Windowsa. U poslednje vreme su se pojavili "kinezi" sa WinCE 6.0 operativnim sistemom.
Princip je da se prvo otkrije kako se zove proces fabričkog Shell-a kako bi se u skripti dodala linija >kill ("proces.exe")<.
Tapom na dugme navigacija počinje izvršavanje skripte koja isključuje (ubija proces) fabrički Shell i startuje Explorer koji već postoji u folderu Windows.
Tako će se Explorer nesmetano startovati uvek. Odnosno dobićete desktop, a ne neki fajl menadžer.
Glavna stvar je otkriti kako se zove fabrički Shell.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
bobasim
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2009 2:59 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

medans ::

...zaboravih da spomenem da ni meni nece da pokrene explorer, sem ako se ne nalazi u direktorijumu navigacionog softvera, u mom slucaju u direktorijumu "IGO8". Probaj tamo da ga iskopiras i pokrenes na nacin kako sam ti prethodno rekao. ...pretpostavljam da taj softver koristis.

Probao sam i ovu varijantu ali opet ista stvar
Nazad na vrh
bobasim
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2009 3:01 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gasasoft ::
Najbolji sistem za otključavanje tih uređaja je izvršavanje skripte koja će da ugasi osnovni Shell i da startuje Explorer.exe iz Windows foldera koji već postoji tamo i tačno za onu verziju Windowsa. U poslednje vreme su se pojavili "kinezi" sa WinCE 6.0 operativnim sistemom.
Princip je da se prvo otkrije kako se zove proces fabričkog Shell-a kako bi se u skripti dodala linija >kill ("proces.exe")<.
Tapom na dugme navigacija počinje izvršavanje skripte koja isključuje (ubija proces) fabrički Shell i startuje Explorer koji već postoji u folderu Windows.
Tako će se Explorer nesmetano startovati uvek. Odnosno dobićete desktop, a ne neki fajl menadžer.
Glavna stvar je otkriti kako se zove fabrički Shell.

Ok, ali kako doci do toga da mozes da menjas skriptu ??
Nazad na vrh
M_A_R_K_O
4 satelita

Pridružio: 18 Dec 2009

PorukaPoslao: Pon Dec 28, 2009 7:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Poz bobasim, reci mi kako si zadovoljan ovim uređajem i da li si probao
da mu ubaciš karticu veću od 4BG, da vidiš da li hoće da radi??

2Go500B hoće, iako piše da podržava do 4Gb...
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Pon Dec 28, 2009 9:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Osnovni meni za Blueberry 2go510 je Main.exe program koji se startuje prilikom podizanja sistema. Explorer se ne startuje tako da samo isključivanjem procesa Main.exe ne dobijate ništa.
Na kartici kreirajte folder na pr. StartDesktop u njega iskopirajte potrebne fajlove MortScript-a. U skripti su vam potrebne samo dve linije:

Kill ("Main.exe")
Run ("\Windows\Explorer.exe")

Ovde imate sve gotovo: http://rapidshare.com/files/327143818/StartDesktop.rar raspakujte to na SD karticu. U osnovnom meniju odredite putanju navigacionog programa do StartDesktop.exe i kada tapnete na dugme Navigacija ugasiće se fabrički Shell i startovaće se Explorer.exe odnosno Desktop.
Kod mene je bio neki uređaj sa kineskim Windowsom, ali sam se snalazio jer sam se poslednjih godinu dana mnogo igrao sa ovim uređajima. Ko nema iskustva sa WindowsCE operativnim sistemom imaće problema, a možda imate sreće pa bude i na engleskom ko zna.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
bobasim
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Čet Dec 31, 2009 2:03 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gasasoft ::
Osnovni meni za Blueberry 2go510 je Main.exe program koji se startuje prilikom podizanja sistema. Explorer se ne startuje tako da samo isključivanjem procesa Main.exe ne dobijate ništa.
Na kartici kreirajte folder na pr. StartDesktop u njega iskopirajte potrebne fajlove MortScript-a. U skripti su vam potrebne samo dve linije:

Kill ("Main.exe")
Run ("\Windows\Explorer.exe")

Ovde imate sve gotovo: http://rapidshare.com/files/327143818/StartDesktop.rar raspakujte to na SD karticu. U osnovnom meniju odredite putanju navigacionog programa do StartDesktop.exe i kada tapnete na dugme Navigacija ugasiće se fabrički Shell i startovaće se Explorer.exe odnosno Desktop.
Kod mene je bio neki uređaj sa kineskim Windowsom, ali sam se snalazio jer sam se poslednjih godinu dana mnogo igrao sa ovim uređajima. Ko nema iskustva sa WindowsCE operativnim sistemom imaće problema, a možda imate sreće pa bude i na engleskom ko zna.

Uspeo sam.Radi Cool
windows je kineski
Hvala puno.
Nazad na vrh
bobasim
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Čet Dec 31, 2009 2:27 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

M_A_R_K_O ::
Poz bobasim, reci mi kako si zadovoljan ovim uređajem i da li si probao
da mu ubaciš karticu veću od 4BG, da vidiš da li hoće da radi??

2Go500B hoće, iako piše da podržava do 4Gb...

Pozdrav i tebi.
Pa, sta da ti kazem ? U principu je koliko para toliko i muzike. Generalno imam par zamerki. Uredjaj ima dosta lep dizajn ali mi sve to izgleda kao nedovoljno izdrzljivo. FM predajnik je, cini mi se, malo slabiji nego kod slicnih MP3/4 uredjaja koji imaju ovu funkciju.Telefoniranje preko bluetooth-a je dosta tiho i uvek moram dodatno da pojacam radio da bih cuo.Jos jedna mana mu je sto na onom drzacu nema neko leziste gde bi kabal od punjaca bio stalno ukljucen, kao kod Cryptona npr., vec svaki put mora da se bode, a nije bas pregledno.Sve u svemu, od kineza ne mozemo ni da ocekujemo nesto vise, bar za sada. Smile

E da... Nisam probao vecu karticu od 4 GB jer je nemam Laughing
Nazad na vrh
M_A_R_K_O
4 satelita

PorukaPoslao: Čet Jan 07, 2010 10:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uspeo sam.Radi Cool
windows je kineski
Hvala puno.

Windows je kineski??
Pa jel može da se prebaci na engleski, ili je kineski jedini jezik??
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Pet Jan 08, 2010 12:33 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne može.
Nazad na vrh
M_A_R_K_O
4 satelita

PorukaPoslao: Sub Jan 09, 2010 2:39 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uzeo sam ovaj uređaj danas popodne, javljam se sutra sa svojim problemima... Laughing
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Sledeci
Strana 1 od 14

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu