GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Blueberry 2go510B

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Ekolab
12 satelita

Pridružio: 27 Mar 2008

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2010 1:17 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ocigledno nisi na dovoljan nacin pregledao forum:
http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php?t=1642&highlight=player
M_A_R_K_O
4 satelita

Pridružio: 18 Dec 2009

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2010 3:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Misliš na dovoljno dobar način jel? Wink

Ma jesam druže, vidio sam tu temu i na nju sam i mislio ali sam napisao da je Danijelova tema,
ali nije nego tvoja... Tvoji linkovi su već stari i ne može da se skine ništa preko njih, ali
skinuo sam ovu CAB verziju tcpmp-a koju je Gasasoft postavio i sad ne znam šta da radim sa tim?

Da li treba da se unzip-uje pa da se prebaci, ili ovako zipovana, da li u Activesync modu ili u USB modu...?
Mnogo je pitanja i načina za instalaciju, a ja nešto nemam volje da isprobavam svaki dok ne ubodem pravi, jer lap top neće
da mi pročita micro sd karticu od 8gb iz uređaja preko adaptera, nego sve radim preko USB kabla pa se kopiranje otegneee... Rolling Eyes

Pa mi molim te reci kako se instaliraju CAB fajlovi?
A što se tiče ovog adaptera, on hoće da vidi drugu karticu od 512mb ali ovu od 8Gb neće! Da li možda
treba da se instalira neki drajver za te veće micro sd kartice?? Pozz...
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2010 5:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

CAB fajlovi su instalacioni fajlovi i instaliranje počinje duplim klikom na njih. To znači: prekopiraj fajl na karticu, dupli tap na njega, odaberi gde će program da se instalira i to je to. Vodi računa da ga ne istaliraš na RAM memoriju jer će onda da se obriše po isključivanju uređaja, nego na karticu ili neku rezidentnu memoriju.
Sve ovo podrazumeva da je uređaj otključan, odnosno da postoji pristup WindowsExplreru.
Što se tiče čitača kartica u LapTopu i ja sam imao sličan problem. Nije hteo da čita kartice veće od 2 Gb (SDHC) pa sam koristio čitač na USB (oko 300 din). Kada sam instalirao Windows 7 čitač kartica u LapTopu je normalno čitao i 16 GB kartice. Znači verovatno je do drajvera.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
M_A_R_K_O
4 satelita

Pridružio: 18 Dec 2009

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2010 11:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala Gasasoft (po ko zna koji put Wink ), uspio sam!

Ali sam razočaran tcpmp player-om, zato što sam vidio po netu da ga ljudi baš hvale, i
mislio sam da je mnogo, mnogo bolji... Pogotovo me smorilo što je i on, kao i moj windows, na kineskom! Mad

2GO500B je imao super fabrički MP3 i video player, isplati se samo zbog toga uzeti njega...
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

Pridružio: 26 Maj 2009

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2010 7:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Gaso pomagaj... kako na ovom cudu podesiti Regional settings na Croatian ili Serbian Embarassed treba mi za jednog starijeg gospodina koji voli engleske filmove ali ih nista ne razume bez titlova Embarassed
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2010 9:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

da odgovorim sam sebi... flesovanjem drugog, engleskog, firmware...
nemojte da se ljutite... morao sam da se pohvalim Very Happy
Nazad na vrh
angelss
3 satelita

Pridružio: 19 Feb 2010

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2010 6:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li si to uradio kao sto sam predlozio u temi za 2go500b na strani 4

http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php?t=2150&postdays=0&postorder=asc&start=45

Ostavi neko uputstvo, linkove... nesto Idea Idea Idea Idea
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2010 9:34 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ovaj forum je sve bolji i bolji. Ko sve pažljivo pročita može da otvori i servis GPS uređaja.
Ništa nije loše u tome ako se sa nekim podeli uspeh. Bar ja tako mislim.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
rikee
12 satelita

PorukaPoslao: Sre Feb 24, 2010 10:32 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U principu treba pratiti koja je verzija software-a na uredjaju i i juriti po netu sta odgovara onome sto ti drzis u rukama Very Happy Uputstva zavise od Vrste uredjaja... Ko ima YF klon ima velike sanse da nadje odgovarajuci software, jer budite sigurni da su Rusi to vec probali da urade Very Happy
Konkretno:
1. sa RomReader-om napraviti backup - na formatiranu karticu pokrenuti RomReader.exe i sve prihvatati
2. naci odgovarajuci rom za Vas uredjaj i raspakovati ga na formatiranu karticu. Kod mene je bila sledeca struktura fajlova
Kod:
EBOOT.nb0
gpsapp.msk
xip.nb0

3. pokrenuti uredjaj...pojavice se plavi ekran...koji ce proveravati fajlove i sl. Kada on zavrsi, pojavice se kao neki programcic i kada se ucita ceo fajl on ce ti dati opciju UPDATE. Kliknite..
4. kada zavrsi ugasite uredjaj i IZVADITE KARTICU
5. pokrenite uredjaj
Ako ste imali srecu sada vas GPS radi na engleskom i mozete normalno da ga otkljucavate preko skripti ili registry-ja i gledate filmove sa srpskim titlovima i jos mnogo sto sta...neki programcici mozda nece raditi, ali hakujte i naci cete vec nesto sto ce proci na ovim malim bangavim i korisnim uredjajima Very Happy
Toliko od mene...malo filozofije, ali radi... i naravno ostaje pitanje GARANCIJE. Ja sam sada imao srece, a Vi sami procenite za tsa Vam rtebaju uredjaji i da li su do sada ispravno radili i da li zelite i to da promenite,,, inace na 510B i bluetooth handsfree radi bez problema Very Happy

caaaao
Nazad na vrh
angelss
3 satelita

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2010 11:18 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ajde postuj linkove ka stranama gde si pronasao firmware i korisne informacije Wink
Nazad na vrh
rikee
12 satelita

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2010 7:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

kada i drugi put odradim to sto treba postavicu linkove... zbog nekih estetskih razloga prvi primerak je zamenjen i sutra treba da probam sve ponovo Smile, zelim da budem siguran da sve ono nije bila puka sreca Smile drzite mi palceve Very Happy
Nazad na vrh
angelss
3 satelita

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2010 9:55 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Idem sutra po aparat, da li neko moze da mi posalje linkove za iGO na mail jovan.angelss@gmail.com
Nazad na vrh
rzrasa
GPS pocetnik

Pridružio: 01 Nov 2007

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2010 12:39 am    Naslov: blueberry 2go 5610b Odgovoriti sa citatom

imam blueberry 2go 5610b otkljucao sam ga promenom reg baze i radio je sve sto treba. posle sam pokusao da aktiviram A/V input sa kamere po sam zabrljao reg bazu i sad ne mogu da ga startujem dalje od pocetnog ekrana tako da ga vise ne vidi ni PC
pomozi te
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2010 2:31 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Probaj ovo što radi Riki.
Možda update firmware-a pomogne.
Nazad na vrh
rzrasa
GPS pocetnik

Pridružio: 01 Nov 2007

PorukaPoslao: Pet Feb 26, 2010 2:44 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Probao sam nece
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Sledeci
Strana 3 od 14

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu