GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Blueberry GPS 2go500B with Bluetooth and FM Transmitter

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
vladam@ucf.so.ac.yu
bez GPS fix-a

Pridružio: 24 Dec 2009

PorukaPoslao: Sre Dec 30, 2009 8:08 am    Naslov: Kameru imam Odgovoriti sa citatom

Kameru sam kupio ranije za 3500 din sve sa prijemnikom za bezicni prenos signala. Radi na 12 V a ima i cinceve za povezivanje kabelom.

Jedini problem je sto navigacija ne pusta signal direktno. Prikljucak izgleda identicno kao i onaj za slusalice, a njega sam sa istim 3-polnim konektorom testirao i zvuk radi i to oba kanala. Tako da polako gubim nadu!

Ako nekome od iskusnijih GPS-ovaca dodje ovaj uredjaj pod ruke molim ga da to proveri!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vladam@ucf.so.ac.yu
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sre Dec 30, 2009 6:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

M_A_R_K_O ::

Javi ako budeš odradio ovo, i ako bude radilo... Smile

Problem sa duzinom kabela sam resio tako sto sam kupio za 200 din USB kabel od 1,80m koji sa jedne strane ima mini USB B konektor, odsekao drugi kraj i zalemio na plocicu od auto punjaca koji sam dobio sa navigacijom! Naravno originalni kabel sam tre toga skinuo! Prilikom povezivanja voditi racuna o rasporedu kontakata, prvi i poslednji su napajanje, a najcesce je boja zica crvena za + i crna za -.

Radi bez problema!
Nazad na vrh
genie_m_1984
GPS pocetnik

Pridružio: 01 Okt 2008

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2010 12:28 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Za one koji imaju kineski windows ovo možda može da pomogne

firmware :

http://www.mediafire.com/?dnzoxztthun
(koj sam našao na http://www.gpsunlock.net/ )

upustvo je ovde :

http://wiki.dealextreme.com/GPS info (sku.19609 and similar).ashx

(kopirajte ceo red pošto ne znam što nije obeležio ceo link)

Na mom 2go500b je uspeo update,ali ne znam da li će prebaciti na engleski pošto je moj već bio na engleskom

Nije mi radio BT posle update-a ali na wiki stranici imate da skinete fix koji to popravlja

Takodje nije bilo Srpskog medju jezicima,ali sam kopirao Serbia.xml iz orginalnog YFAP30\Language foldera (koji sam backup-ovo pre update-a) ko i index.ini fajla (takodje iz orginalnog YFAP30 foldera)

Javite ako uspe...

Pozdrav
Nazad na vrh
angelss
3 satelita

Pridružio: 19 Feb 2010

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2010 10:30 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako sam dobro razumeo

2go500b se dobija sa WinCE na ENGLESKOM

2go510b sa WinCE na KINESKOM

da li neko zna sa kojim se jezikom dolazi 2go511w???

Za kraj me zanima da li je neko pokusao da update-uje kineski WinCE prema
uputima sa sajta http://www.gpsunlock.net, odnosno kao sto je to uradio
"genie_m_1984" Shocked Shocked Shocked Shocked
Nazad na vrh
genie_m_1984
GPS pocetnik

Pridružio: 01 Okt 2008

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2010 11:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

podvučeno na slici označava koji je OS instaliran

Kao što se vidi na slici moj OS je 82C pa je firmware os82c.img
Pogledaš na tvom GPS koji je tvoj verzija (mislim da je za 431 81A,ali za 511 ne znam) pa pronadješ na iternetu YF firmware (ako je YF) koji odgovara tvom GPS-u....
Ja sam uspešno odradio update i sve mi lepo radi... Wink
Nazad na vrh
angelss
3 satelita

PorukaPoslao: Uto Feb 23, 2010 11:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izgleda da bi update firmware-a trebao da prebaci jezik WinCE-a sa kineskog na engleski kod GPS uredjaja sa YF firmware-om

Sorry, but I did not realise that you had a YFGPS - thats an easy GPS to fix! Wink

Did you use the firmware posted by DX (same as the one on you can download from GPSUNLOCK.NET?)?

If so, it will work because that firmware installs an English image of WinCE, which would give you an English OS.

On most other 'generic' GPS devices with winCE, support and "Firmware" can be impossible to obtain, and that is where the problems start....

Cheers,

Pez WWW.GPSUNLOCK.NET

Ajde ko ima kineza neka se dobrovoljno prijavi, pa neka javi da li je uspelo
Uz pomoc programa RomReader moze da se napravi BackUp file vec instaliranog sistema za slucaj da zelite da ga opet flash-ujete fabrickim

Shocked Shocked Shocked Shocked
Nazad na vrh
gubak
GPS pocetnik

Pridružio: 12 Mar 2010

PorukaPoslao: Pet Mar 12, 2010 8:13 am    Naslov: 2go500b - radna temperatura Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima!

Juče sam nabavio 2go500b uređaj i mnogo mi se sviđa.
U specifikaciji sam čitao da:
Kod:

Working temperature: 0~40
Storage temperature: 0~60

To znači da kad napolje -10 stepeni onda ne smem da ga ostavjam u kolima?
Ili preko leta kad je napolje 38 stepeni (često ima kod nas) onda u kolima sigurno ima više nego 40 stepeni. To znači da ni onda ne mogu da ga koristim?
Nazad na vrh
angelss
3 satelita

PorukaPoslao: Pet Mar 12, 2010 11:38 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

U svakom slucaju ne bi trebao da ga ostavljash u kolima posto bi ti baterija crkla na "extremnim" temperaturama (usled duzeg stjanja) ako nista drugo

Sto se tice radnih temp nisam siguran da su tacne, u svakom slucaju ne bi bash trebao da ga zaledish ili pregrevash slicno kucnom racunaru
Nazad na vrh
gubak
GPS pocetnik

Pridružio: 12 Mar 2010

PorukaPoslao: Pet Mar 12, 2010 3:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Znači onda mogu da ga koristim na jesen i proleće. Super!
Nazad na vrh
angelss
3 satelita

PorukaPoslao: Pet Mar 12, 2010 7:10 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ne, mozes da ga koristis bilo kada, samo ga ja ne bih skladistio u kolima jer mislim da to nije dobro za bateriju
Nazad na vrh
vladam@ucf.so.ac.yu
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 8:59 am    Naslov: Re: Kameru imam Odgovoriti sa citatom

vladam@ucf.so.ac.yu ::
Kameru sam kupio ranije za 3500 din sve sa prijemnikom za bezicni prenos signala. Radi na 12 V a ima i cinceve za povezivanje kabelom.

Jedini problem je sto navigacija ne pusta signal direktno. Prikljucak izgleda identicno kao i onaj za slusalice, a njega sam sa istim 3-polnim konektorom testirao i zvuk radi i to oba kanala. Tako da polako gubim nadu!

Ako nekome od iskusnijih GPS-ovaca dodje ovaj uredjaj pod ruke molim ga da to proveri!

Ispravka!!!

Radi AV IN, ali treba nabaviti 4-polni 2,5mm banana konektor!
Da budem iskren ja sam uspeo i sa 3-polnim konektorom da dobijem sliku, ali ne kada ga gurnem do kraja, nego ga polako izvlacim i gledam kada ce se slika pojaviti. AV signal dajem na beli konektor sa druge strane kabela. Nije bas neko trajno resenje, ali radi!

I jos jedna napomena za kameru!
Kamera koju sam ja nabavio ima jedan veliki problem, a to je ugao snimanja! Da bih dobio sliku koju bi mi koristila (znaci da vidim ceo svoj zadnji branik i bar 1m puta iza sebe) kamera bi trebala da stoji 2m iznad automobila! Znaci treba nabaviti sirokougaonu kameru! Da li neko mozda zna da li se tako nesto moze nabaviti POVOLJNO!
Nazad na vrh
angelss
3 satelita

PorukaPoslao: Sre Mar 17, 2010 10:31 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

NOKIA hands-free sa dve slusalice i mikrofonom u vecini slucajeva kod novijih telefona prikluciju se preko 4-pinske 2.5mm bananice

vidite da li neki drug ima neki koji ne radi ili potrazite kod kineza ili ako neko zna gde u radnji ima da se kupi samo bananica neka vice

evo rasporeda pinova

1. audio
2. audio
3. video
4. GND
zvuk nisam uspeo da dobijem tako da ne znam koji je L/R

Da li si napajanje kamere stavio na rikverc svetlo, tako da ti se ukljuci kada ubacis u rikverc?
Nazad na vrh
vladam@ucf.so.ac.yu
bez GPS fix-a

PorukaPoslao: Čet Apr 01, 2010 7:29 am    Naslov: Kamera Odgovoriti sa citatom

Ne, stavio sam je samo za probu na upaljac, ali ugao snimanja mi je jako uzak! Verovatno da postoje neke sirokougaone kamere za tu namenu! Ne znam ni gde bi ih trazio ni posto su!

Ali generalno gledano, tako je yamisljeno da se poveze (na rikverc svetla) i probao sam da iskljucim napajanje kameri, i vrati mi se slika sa navigacije, a kada kamera dobije napajanje, na ekranu se prikazuje slika sa kamere!
Nazad na vrh
wice
GPS pocetnik

Pridružio: 04 Jan 2008

PorukaPoslao: Pet Apr 16, 2010 11:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

potrebna mi je pomoc
dali mi iko moze objasniti,moze i na pp kako da instaliram igo8 na blueberry 510b?
skinuo sam neku verziju ,vise ne znam ni dali radi
uspem da je pokrenem ali je slika naopako i nije preko celog ekrana,u sys.txt sam menjao rezoluciju ali se nista ne desava.
ako mi neko moze objasniti kako da nateram da radi kako treba,ili gde da skinem verziju koja radi,hvala
Nazad na vrh
oujea
3 satelita

Pridružio: 11 Jan 2010

PorukaPoslao: Ned Apr 18, 2010 1:48 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Malo sam cackao po registryju, da uredim da mogu staviti ikone na desktop i greskom sam ispred svih stavki stavio ono ResidentFlash, medjutim na nekima je trebalo ostati Windows. Sada kada ukljucim uredjaj, dodje do one splash slike i ne mice dalje. Ne mogu vise izmijeniti nijedan kljuc u registryju, izmijenim, spremim, resetujem uredjaj, nista nije izmijenjeno. Pokusavao sam i restore uraditi, ali nesto ga ne razumijem, kaze pritisni F3, uporedi fajlove bla bla, i sta kada uporedi? Gdje mogu narediti da vrati stari registry kojeg sam sacuvao?
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeci
Strana 4 od 6

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu