GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Navigon 3310max i iGO 8 i iGo primo, problem!

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
lakistrike95
GPS pocetnik

Pridružio: 29 Maj 2011

PorukaPoslao: Uto Maj 01, 2012 11:41 pm    Naslov: Navigon 3310max i iGO 8 i iGo primo, problem! Odgovoriti sa citatom

Evo ovako, imam problem, imam Navigon 3310 i posto on nema nekih mapa za Srbiju ja sam ubacio MioPocket 4.0 i ubacio sam iGO Primo, e sada kada udjem u iGO i otvorim mapu pise mi autodetekcija prijemnika, i to vrti tako ceo dan, ja ne budem lenj nego malo progooglam i nadjem da se u sys.txt fajlu treba izmeniti port i baud, pokusam i to i nista, onda udjem u iGo 8 i stavim na automatsko skeniranje portova i baud, pise mi da skenira i na ekranu stoji port 2 i baud 57600, ja ukucam taj port i taj baud ali opet nema gps prijemnika, i tako ceo dan pokusavam medjutim nema nistaaaaa, i evo resih ovde da se obratim, ne znam sta da radim, iGO primo je potpuno validan i ispravan softver koji imam, ali nece da nadje, a port ne mogu nikako da nadjem, pokusao sam i da izbrisem u sys.txt port i baud da sam pronadje, prvo mi izadje trazenje satelita, i posle 5 sekundi opet pokusava da nadje gps prijemnik, ima li neko resenje, evo postavicu i sys.txt fajl, kako uraditi da proradi iGO Primo, samo mi je izgleda potreban port na kom radi, ali me to mnogo muci :/ Evo od cega se sastoji sys.txt

[device]
type="CROWN_My Way_4.3"

[gps]
Port=0
Baud=57600
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Maj 02, 2012 11:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da li ti radi iGO8 sa tim podešavanjima Port/Baud?

EDIT:

OVDE je čovek imao sličan problem. Link otvori sa IE jer kod mene Mozila neće da otvori.

EDIT2:
http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php?t=1994
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
gigidel
9 satelita

Pridružio: 16 Sep 2008

PorukaPoslao: Sre Maj 02, 2012 12:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

probaj owo da ubacis u sys.txt

[gps]
port=auto
baud=auto
maximise_baud=auto
set_messages=0
Nazad na vrh
lakistrike95
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Maj 02, 2012 12:53 pm    Naslov: iGO Primo Odgovoriti sa citatom

Kao sto rekoh, iGO 8 nece da radi sa onim podesavanjima koje je ona kao nasao, dok sam trazio na netu nadjem da treba ovaj nonigpsplot, ali neki kazu da im ne radi, sada cu pokusati da ubacim u sys.txt ovo iz prethodnog post-a pa da pokusam, a ako ne uspem probacu sa nonigpsplot, samo da provalim kako se on stavlja :/
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

PorukaPoslao: Sre Maj 02, 2012 1:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ekolab ::
Evo za sve resenje, malo sam se igrao (celu noc Smile) i uspeo sam da napravim skriptu kako da Navigon MAX proradi i da iGO pronadje port
Port u samom iGO je COM: 7 brzina: 57600

1) Raspakuj sve na Storage Card
2) Iskopiraj svoj iGO8 u iGO8 Folder na Storage Card
2) Startuj Start.exe

Smile

http://rapidshare.com/files/368296624/Navigon3310MAX.rar
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
lakistrike95
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Maj 02, 2012 1:40 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Uradih to pre nego sto si postavio, i sada mi iGO 8 nadje port, a u Primo ukucam taj port u sys.txt medjutim on opet vrsi autodetekciju prijemnika.
Nazad na vrh
lakistrike95
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Maj 02, 2012 5:07 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Stvar je resena, ni sam ne znam kako, haahah, uradio sam ovo sto si mi rekao, skinuo i ubacio, izbrisao sam save folder iz iGO primo, prekopirao drugi i promenio u system fajlu u save-u baud i port i u sys.txt, probam ono nece, ja udjem u iGO8 i on pronadje port ja sad u Primo promenim i u sys.txt i u system i proradilo je Very Happy
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

PorukaPoslao: Sre Maj 02, 2012 7:03 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kada skidaš bilo koji NavSW sa neta, bilo ko da ti da link, (pa čak i ja) UVEK obriši SAVE folder i pogledaj u SYS.txt kakva podešavanja stoje, jer SAVE folder se pravi za svaki uređaj automatski i ta podešavanja ne mora da znači da i tebi odgovaraju, takođe i Sys.txt, pročešljaj podešavanja u njemu.
Nazad na vrh
lakistrike95
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Čet Maj 03, 2012 12:55 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

MarKaba ::
Kada skidaš bilo koji NavSW sa neta, bilo ko da ti da link, (pa čak i ja) UVEK obriši SAVE folder i pogledaj u SYS.txt kakva podešavanja stoje, jer SAVE folder se pravi za svaki uređaj automatski i ta podešavanja ne mora da znači da i tebi odgovaraju, takođe i Sys.txt, pročešljaj podešavanja u njemu.

Pokusao sam i da vratim na fabricka podesavanja, ali nije htelo, i eto sad je proradilo, ali cudno mi je bilo to da je proradilo kada sam izbrisao save, medjutim kada sam pogledao sta je sve bilo u save-u onda sam shvatao zbog cega nije htelo da pronadje prijemnik, hvala na pomoci Smile
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

PorukaPoslao: Čet Maj 03, 2012 9:00 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

lakistrike95 ::
... medjutim kada sam pogledao sta je sve bilo u save-u onda sam shvatao zbog cega nije htelo da pronadje prijemnik... Smile

I?

Šta je to bilo u Save što ti nije dozvoljavalo da nađe prijemnik? Baš me interesuje, a i druge verujem.
Nazad na vrh
lakistrike95
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Čet Maj 03, 2012 8:57 pm    Naslov: iGO Odgovoriti sa citatom

U save-u u system fajlu, uvek mi je stojao port i baud na nekoj bzvz vrednosti, koliko god da sam menjao sys.txt fajl uvek je iGO citao system fajl, probao sam i da izbrisem sys.txt opet se isto desavalo, izbrisem system fajl(naravno napravim kopiju pre toga) medjutim od podesaavanja mi se sve izbrisalo, otvorim system fajl i tu promenim port i baud i proradilo je, znaci ako se nekome desi slicna situacija, neka obavezno pogleda system fajl u save-u, nije dovoljno samo izmeniti sys.txt vec i system, kao da sys.txt iGo ne uzima u obzir, vec radi samo na osnovu system.ini fajla Smile
Nazad na vrh
manixsm
3 satelita

Pridružio: 16 Feb 2009

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 10:26 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo za sve resenje, malo sam se igrao (celu noc Smile) i uspeo sam da napravim skriptu kako da Navigon MAX proradi i da iGO pronadje port

2) Startuj Start.exe

Smile

da li moze neko ponovo da postavi ovaj link bio bih mu zahvalan
Nazad na vrh
manixsm
3 satelita

Pridružio: 16 Feb 2009

PorukaPoslao: Ned Avg 07, 2016 10:26 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

2) Startuj Start.exe

Smile

DA li neko moze ponovo da postavi link bio bih mu zahvalan
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu