GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Prestigio 5500 BTFMHD

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
toster
GPS pocetnik

Pridružio: 13 Maj 2012

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 1:48 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav ljudi. Na svom Prestigio 5500 BTFMHD imam na kartici davno instaliran piratski Igo Primo 1.2 sa mapama cele Evrope i to već dugo vremena radi bez greške. Sada sam hteo da Contrastovu mapu Srbije zanenim sa Here mapom, a možda bih zamenio i kompletno sve mape sa Here mapama. Interesuje me da li je to moguće jer vidim da se folderi u Here 2015. Q2 Europe koje sam skinuo razlikuju od onog što ja imam, pa bolje da pitam pre nego što nešto pokvarim.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Mar 03, 2016 10:12 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

toster ::
.....

Sve je isto kao kod tebe , samo su oi to složili drugačije da bi te zbunili
evo ti Copy-Paste od kolege @elzner sa nekog foruma gde šta ide ...

Citat:
content folder a u njemu:

fajl global_cfg.zip (postoje originalni i modifikovani koji mogu da prave probleme tako da je poželjno korišćenje originalnog)

folder lang a u njemu bar jedan jezik koji ima ekstenziju.zip (ja obično pored našeg imam samo još engleski)

folder voice (kao i folder lang mora imati bar jedan glas. Obično za svaki jezik postoje ženski i muški glas). Kao i lang praktikujem da imam samo naše i engleske glasove ostale brišem

folder map sa bar jednom mapom npr Srbije koja ima ekstenziju fbl

i apk file (nakon kopiranja programa na karticu pomoću nekog file menagera preko telefona ili tableta se pokreće apk file i ako je urađeno sve kako treba to je to.

Ostali fajlovi koji se obično nalaze u programima ali sam program može da radi bez njih:

- folder content

folder building (fajlovi u ekstenzijama 3dl (3d landmarks) i 3dc (3d images of buildings), logično njihovim korišćenjem program koristi više memorije

folder dem koji u sebi sadrži file sa ekstenzijom .dem (digital elevation maps) prikazuje model terena 3d kao i buildings koristi dodatnu memoriiju

folder car (razni prikazi automobila), poželjno je da izaberete koji vam se sviđa a ostale da uklonite

histspeed (Navteqov fajl) koji se ubacuje u folder content/histspeed i ima ekstenziju .hsp

Pomaže u izračunavanju rute (na osnovu podataka o saobraćajnim gužvama na određenim pravcima u određeno doba dana) i da se izbegnu potecijalna uska grla. Ne treba ga mešati sa TMC jer on to radi u realnom vremenu.

-phoneme (spoken street names) ne postoji za naš jezik a i da bi radio potrebno je imati TTS glasove koji gle čuda ne postoje za naš jezik

- POI (point of ineterest) ili ti tačke interesovanja

- skinovi (su dodaci koje su napravili napredni korisnici i koji imaju dodatne opcije u odnosu na standardnu verziju programa). U svakom slučaju preporučujem da se prvo instalira standardna cerzija programa pa nakon što se utvrdi da radi kako treba.

- TMC Traffic messege channel tj. kanal preko koga u realnom vremenu dobijate informacije o zagušenju u saobraćaju ili obaveštenja o saobraćajnim nesrećama na osnovu kojih vam program predlaže alternativne rute. Nažalost ne radi kod nas.

- user data (mydest, poi, route i usericon), obećao sam za par dana plaže na Sitoniji a ovo je mesto gde ih treba ubaciti.

- Speedcams u nekim zemljama nije dozvoljeno njihovo korišćenje. Lično ja praktikujem da koristim speedcams samo za zemlje u koje putujem. Postoji spiskovi speedcams za celu Evropu ili svet ali to nikako ne bih preporučio jer izuzetno opterete uređaj.

Primetićete da u colderu content postoje po tri foldera za mape, poi-e i buildings koji nose oznaku map, map_tt, map_ot itd. Ovaj raspored foldera je predviđen za korisnike mapchangera tj. u jedan folder se stavljaju Navteq (Here) mape, u drugi TeleAtlas a u treći TopMap (isti je princip za POI-e i buildings). Ko ne koristi mapchanger nema potrebe da ima foldere _tt i _ot.

nisam repravljao ... valjda ćeš se snaći
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
toster
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 10:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Imam još jedno pitanje vezano za Prestigio 5500 BTFMHD, zanima me da li je neko punio ovu navigaciju auto-punjačem za android telefon (auto-punjač od android telefona sa USB priključkom + Prestigio USB kabl). Bojim se, ako samo priključim da nešto ne pregori, pa bi mi mnogo značilo ako neko zna da li ovo može da funkcionoše ili ne.
Nazad na vrh
MarKaba
11 satelita

Pridružio: 23 Maj 2010
Lokacija: Južna periferija BGD - 320km od centra - opština Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 11:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ako se ne razumeš, valjda znaš da čitaš.
Pogledaj koliko piše na GPS ... 5V (volti) 1A(amper)
a sada pogledaj šta piše na android punjaču ... 4,7V (Volti) 0.5A (ili 500mA - miliAmpera)

Da li je to isto?
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora MSN Messenger
toster
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2016 7:25 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

OK, hvala. Nalepnica na punjacu od navigacije mi je potpuno izbledela pa je skroz necitka. Pozdrav.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu