GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

mape grčke

Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> iGo i MioMap mape
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
pnedic
6 satelita

Pridružio: 25 Jun 2010

PorukaPoslao: Čet Maj 19, 2011 10:32 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

elzner ::
varicak ::
Upravo tako i kod mene funkcionisu stvari. NTQ mapu MK cu staviti kada i Srbije bas zbog toga.Mada moze da se postavi ruta iz dva dela, do prelaza Presevo i od prelaza Tabanovce do destinacije,ali mislim da je to nepotrebno cimanje obzirom da je put krz MK jedini koji samo treba pratiti,osim ako neko ne zeli da se mota i po MK.

Ja cu najverovatnije na odmor u spicu sezone sto znaci guzva. Iz tog razloga meni su interesantni granicni prelazi na kojima je manja guzva tj.Prohor Pcinjski i Dorjan. Iskreno cudi me da makedonci nemaju put za Prohor Pcinjski ali kad je vec takva situacija manje vise svejedno mi je koja je mapa.

Kakav je put ka Prohor Pcinjski - sada ? Znam da je prethodnih godina glavni problem bio los i krivudav put.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
elzner
9 satelita

Pridružio: 27 Apr 2010

PorukaPoslao: Čet Maj 19, 2011 11:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Konfiguracija terena u neposrednoj blizini manastira je takva da ce uvek biti pun krivina i serpentina. Sam asfalt je OK kvaliteta. Prosle godine su renovirali i granicni prelaz.
Ja sam prosle godine u povratku spavao u konaku manastira Prohor Pcinjski.

Ovaj granicni prelaz ljudi biraju iz dva razloga. Dosta ljudi zeli da obidje manastir i da se odmori u konaku (pored spavanja postoji opcija krace pauze sa ruckom a koliko se secam ima i varijanta dnevnog odmora tj. da ospavas par sati). Inace sam manastir i okolina su prelepi.
Drugi razlog ali ne i manje vazan da ga koriste ljudi kao alternativu kada je velika guzva na prelazu Presevo-Tabanovci. Velika guzva znaci da se ceka bar dva sata (mozes da pozoves AMSS da proveris kolike su guzve kada budes kod Vranja). Za sam manastir se skrece ubzo nakon Vranja kod mesta Ristovac i odatle imas 30-ak kilometara do manstira. Od granicnog prelaza do autoputa u Makedoniji (blizu Kumanovo) imas 20-ak kilometra.

O ovom granicnom prelazu treba da razmisljaju svi oni koji idu na more 01-og i 15-og u mesecu kao i subotom i nedeljom.

Posebno obrati paznju pocetkom avgusta jer je 02.08. Ilinden tj. najveci makedonski drzavni praznik tada makedonci masovno idu u Prohor Pcinjski i u tom periodu se svakako ne preporucuje obilazak Prohora Pcinjskog.

I za krajako neko hoce da rezervise ili se dodatno informise http://prohorpcinjski.com/index.html
Nazad na vrh
pnedic
6 satelita

PorukaPoslao: Čet Maj 19, 2011 11:33 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala na odlicnom opisu !

Ova fora sa zvanjem AMSS kad si kod Vranja je odlicna ideja (koju ja nisam koristio, nego sam uvek isao na "blef"). Mada sam uvek bio na granici posle ponoci i u sustini nikada nisam nesto mnogo cekao, ali je bilo znacajnih cekanja (do sat vremena). NAdam se da AMSS i u to vreme daje informacije (kad vec nemamo trafic info).
Najgore je u sustini kad se vracam nazad pa prelaz Grcka-Mak - to je uvek haos (guzva + vrucina). Al' tu mi "nema spasa".

Vidim (prema tvojim recima) da obilazak manastira teba ukalkulisati. Sto se mene tice, verovatno ce to biti u povratku.

Bitno mi je da su sredili asfalt (da nema rupa).
Nazad na vrh
elzner
9 satelita

PorukaPoslao: Čet Maj 19, 2011 11:58 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Da AMSS radi 24h i daje informacije o stanju na granicnim prelazima.

Sto se tice povrataka mozda treba da uzmes u razmisljanje i granicni prelaz Dojran. Malo je dalje ali nije guzva a mozes da se odmoris i osvezis u Novom Dojranu.
Nazad na vrh
sasa84
4 satelita

Pridružio: 18 Mar 2010

PorukaPoslao: Sub Maj 21, 2011 12:20 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima.
29. krecem za Lefkadu pa sam se malo igrao sa navigacijom. Trenutno imam
Contrast SRbija 2010.10.110211, FYROM TA 2010.12.110210 i Grcka Navteq 2010.Q4.110210

Rutiranje Beograd-Lefkada je tacno odradjeno medjutim probao sam iz radoznalosti Beograd-Hanioti kad rutira uvek ide preko granicnog prelaza Medzitlija a ne Evzoni koji je jedino dobro resenje ko ide na Halkidiki recimo ili dalje prema Atini.

Ostale kombinacije nisam probao ali sa ovom trenutnom je situacija kao sto sam napomenuo.
Nazad na vrh
pnedic
6 satelita

PorukaPoslao: Pon Maj 23, 2011 8:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

sasa84 ::
Pozdrav svima.
Contrast SRbija 2010.10.110211, FYROM TA 2010.12.110210 i Grcka Navteq 2010.Q4.110210

Rutiranje Beograd-Lefkada je tacno odradjeno medjutim probao sam iz radoznalosti Beograd-Hanioti kad rutira uvek ide preko granicnog prelaza Medzitlija a ne Evzoni koji je jedino dobro resenje ko ide na Halkidiki recimo ili dalje prema Atini.

Ostale kombinacije nisam probao ali sa ovom trenutnom je situacija kao sto sam napomenuo.

A ka Lefkadi te proveo preko Evzonija ?
Nazad na vrh
elzner
9 satelita

PorukaPoslao: Pon Maj 23, 2011 8:51 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@sasa84

Imas novije mape tj.
Serbia_83_Contrast_2011.03_110422.fbl
FYROM_83_Navigo_2011.03_110422.fbl
Greece_83_NQ_2011.Q1_110405.fbl
Nazad na vrh
varicak
7 satelita

Pridružio: 28 Jul 2009

PorukaPoslao: Pon Maj 23, 2011 8:57 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@Elzner

Imaš neke info oko novih NTQ mapa? Neko rutiranje, testiranje...šta god. Kako je urađena Srbija?

Neka nova info oko najnovije Contrastove Srbije? Nema onih grešaka sa resetovanjem uređaja i sl.?
Nazad na vrh
elzner
9 satelita

PorukaPoslao: Pon Maj 23, 2011 9:05 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Sto se tice Navteqa upravo skidam pa cemo videti vrlo brzo, a sto se tice Contrasta slazem se sa tobom da radi ok (ne znam o cemu prica kolega iz Banata koji vozi kamion). Mada sam sto se tice Contrasta razocaran, ispravke koje sam im posalo pre 6-7 meseci jos nisu ispravili. Odustajem i ja od njih kao sto mislim da su i oni odustali tj. da su se predali Navtequ.

Da nije sve off najnovija mapa Grcke nosi oznaku:
Greece_83_NQ_2011.Q1_110405.fbl 30,9MB
P.S.Uskoro zavrsavam sa kompletnim download pa pravim spisak svega.
Nazad na vrh
Zoxy
4 satelita

Pridružio: 18 Nov 2010

PorukaPoslao: Pon Maj 23, 2011 7:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

I ja sam razočaran u Contrast, ali je Naviteq, nažalost, još uvek daleko Crying or Very sad
Nazad na vrh
sasa84
4 satelita

PorukaPoslao: Pon Maj 23, 2011 8:00 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pnedic ::
sasa84 ::
Pozdrav svima.

A ka Lefkadi te proveo preko Evzonija ?

Hehe...ovo bi bila najjace...
Nazad na vrh
pnedic
6 satelita

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 9:49 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@sasa84

Ne vidim razlog podsmehu ! Ako je tvoj GPS ka Lefkadi izrutirao preko Medzitlija (ili kako vec) onda te verovatno vodi kroz Makedoniju preko Bitole. Ja neznam kakav je taj put. Jednom sam autobusom isao na Lefkadu i to je bilo katastrofa putovanje pored Albanske granice u cik-cak (26 sati od Bg). Verovatno je bio u pitanju Medzitli prelaz.
Sa druge strane ka zapadu Grcke je otvoren hitech-ultramoderni autoput (E90) koji svojim prednostima moze da eliminise zajebanciju preko Bitole i Medz.... Ako ces na taj autoput, onda se ide na Evzoni ! Ljudi su mi pricali da za 5 sati spucaju od Grcke granice do Jonskog mora.
Ja bih verovatno isao tako ako bih isao ka Lefkadi.
Nazad na vrh
sasa84
4 satelita

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 8:56 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Podsmeh nije bio ironicne prirode. Htedoh samo reci da ne mogu da dobijem rutu nikako preko Evzonija. Cak ni Halkidiki. Uvek Medzetlija. Inace ne znam jos na koji cu prelaz. Bitno da se ide Smile
Nazad na vrh
elzner
9 satelita

PorukaPoslao: Uto Maj 24, 2011 9:45 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@sasa84

Ne bih da kopiram reklamu za sokove ali nije svejedno Very Happy.
Nazalost nisam isao na Lefkadu ali jesam na Krf dva puta (850km nam je isti put, do Lefkade ostaje otprilike 120 km od sketanja tj. od iskljucenja sa E90 na E951).
Do Lefkade imas dva puta (preko Kosova ne racunam) oba su na granicni prelaz Evzoni. Imas stari put (to je put kojim je isao pnedic) i to ti ne bih preporucio ali nikako. Drugi put (kad malo bolje razmislim jedini pametan) je Evzoni, E75 ka Solunu, ignorises skretanje za Solun i ides ka Atini i prikljucujes se na E90 (Egnatia odos - najnoviji auto-put u Grckoj) i na nekih 850km od Beograda skreces na E951 i ides za Prevezu tj. Lefkadu.

Kako da dobijes ovu rutu? Po meni lako, koristis sve tri mape Navteq. Jeste Navteq mapa losija od Contrasta ali za to sto tebi treba zavrsava posao.
Nazad na vrh
pnedic
6 satelita

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2011 8:41 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

@sasa84,
hehe, nisam shvatio da imas realan problem Smile Ko zna koje karte ti koristis, mada me cudi da nemas evzoni, ali da ne trosimo vreme na to.

Ja sam ovde u ovoj temi postavio link na mape koje ja koristim i koje sam probavao u prepisci po pitanju rute ka srednjem prstu. Postoji Evzoni korektno.
Kad se vratim kuci probacu da napravim rutu do Lefkade pa cu da javim. U medjuvremenu potrazi link (prelistaj unazad) koji sam "okacio" i pokupi karte koje ja koristim.

Takodje mozes i na Mishelin autoruoter-u (online) da vidis kako ce te on provesti do Lefkade. I taj link sam "okacinjao" ovde negde na nekoj stranici.

Naravno - MORA da se ide Smile
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> iGo i MioMap mape Sva vremena su GMT + 2 sata
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Sledeci
Strana 8 od 11

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu