GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Blueberry 2Go432

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
pnedic
6 satelita

Pridružio: 25 Jun 2010

PorukaPoslao: Pet Jun 25, 2010 4:36 pm    Naslov: Blueberry 2Go432 Odgovoriti sa citatom

Pozdrav

na trzistu se mogu naci ovi uredjaji koji po karakteristikama deluju zanimljivo. Medjutim prodaju bez i jedne mape. Prodavci naravno nemaju pojma.

Da li neko zna koje mape koriste ovi uredjaji, tj kako da ih iskopam na netu ?

Takodje da li neko ima iskustva sa ovim uredjajima

Hvala
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
sasa84
4 satelita

Pridružio: 18 Mar 2010

PorukaPoslao: Sub Jun 26, 2010 12:26 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja recimo imam identican uredjaj. Mozes instalirati vise programa za navigaciju. Dosta popularan je Igo8. Pretrazi forum i sve ces naci sto se tice tvog uredjaja i softvera koji mozes koristiti na istom.
Nazad na vrh
pnedic
6 satelita

PorukaPoslao: Ned Jun 27, 2010 9:45 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala, vec sam poceo da citam teme vezane za Igo8.

Pozdrav
Nazad na vrh
pnedic
6 satelita

PorukaPoslao: Ned Jun 27, 2010 11:57 am    Naslov: Activesync Odgovoriti sa citatom

Izvini da pitam jos par pitanja.
Da li si uspeo da konektujes uredjaj sa kompom preko Activesync 4.5. Na kompu je WinXP i ne zahteva instalaciju dodatno usb driver-a
Meni to nece da radi. Jos mi se cudno desava da kada prikacim uredjaj preko usb-a, vidim samo neki "nando" disk. Uopste ne vidim klasicne WinCE foldere (tj sve drugo) sto ima na uredjaju.

I jos jedno glupo pitanje: bio sam setovao da mi task bar (u WinCE modu) bude Autohide. I jednom kad se hide-ovao task bar, vise ne mogu da ga podignem. Nisam uspeo da odradim kalibraciju touch screen-a (za koga i ne znam gde se radi - iako u uputstvu stoji da moze).

Pozdrav
Nazad na vrh
sasa84
4 satelita

PorukaPoslao: Ned Jun 27, 2010 1:58 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Izadji iz WinCe i idi na pocetni meni. Idi na System pa Co. adjust. Tu se vrsi kalibracija ekrana. u WinCe kada udjes to za auto hide ako su ti debeli prsti mozes imati problema. Pokusaj sa malim prstom pritisnuti samo dno ekrana i pojavise se start linija. Pokusaj par puta. Ja nemam sad problem jer sam uhvatio foru. Kad kazes da ti Active Sync ne radi sta ti izbacuje kao gresku tacno? "Cannot verify the version of activesync on your device..." Da li jeovo greska koju izbacuje?
Nazad na vrh
pnedic
6 satelita

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 10:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala na podrsci !

Uspeo sam da se izborim sa kalibracijom - ko je glup neznam ali sto bi se reklo "oci je moglo da mi iskopa". Naime problem je sto u sistemskom meniju, ikonica za kalibraciju je nazvana "Podesavanje boja". Naravno nije mi palo na pamet da tu kliknem, ko velim boje su mi ok. Tu sam kalibrisao olovkicu (touch screen).
Kad sam to uspeo da uradim, uspeo sam i da podignem task bar - i odmah iskljucio autohide, mada sto ti kazes vec sam mu uhvatio foru. Videu ako budem nesto programirao za njega mozda ponovo stavim autohide. Inace se bavim programiranjem za WinCE uredjaje (za sada za verziju 4.2 i 5.0, nisam jos krenuo na 6.0 ali nameravam).

Activesync na poslu mi je odmah proradio, dok kod kuce nesto nije hteo, bez ikakve poruke. Inace je taj ActiveSync poprilicam microsoftov "krs" - mislim da ces se saglasiti sa mnom. Ali finalno sam uspeo.

Sad cu da probam da prebacim iGo8 pa da vidim sta ce da bude. Jos cu da probam da iskopam neke release za WinCE 6.0 (video sam neke R3 i R4). Naravno to cu da budem poprilicno oprezan da nesto ne bih zaj....

Bicu slobodan jos da postavljam pitanja.

Hvala jos jedared
Nazad na vrh
sasa84
4 satelita

PorukaPoslao: Pon Jun 28, 2010 4:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Skini Igo8 za WinCE6. Moze se bez problema naci. Radice kako reba. Imas takodje i Primo.
Nazad na vrh
mandrash
GPS pocetnik

Pridružio: 20 Jul 2010

PorukaPoslao: Uto Jul 20, 2010 8:21 pm    Naslov: activesync 4.5 na blueberry 2go432 nece da radi Odgovoriti sa citatom

Imam navigaciju blueberry 2go432 i kada hocu da se konektujem sa kompom sa activesync 4.5 ispise mi poruku "Cannot verify the version of activesync on your device..." To se desi dva ili tri puta za redom posto se samo na trenutak sinhronizuje i onda ispise tu poruku zatim ode u standby. Pokusao sam u control panelu da menjam opciju usbClientSwitch ali samo na trenutak proradi sa Serial_Class Clientom, ali bezuspesno. Zna li neko u cemu je problem.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
pnedic
6 satelita

PorukaPoslao: Pon Jul 26, 2010 12:53 pm    Naslov: Re: activesync 4.5 na blueberry 2go432 nece da radi Odgovoriti sa citatom

mandrash ::
Imam navigaciju blueberry 2go432 i kada hocu da se konektujem sa kompom sa activesync 4.5 ispise mi poruku "Cannot verify the version of activesync on your device..." To se desi dva ili tri puta za redom posto se samo na trenutak sinhronizuje i onda ispise tu poruku zatim ode u standby. Pokusao sam u control panelu da menjam opciju usbClientSwitch ali samo na trenutak proradi sa Serial_Class Clientom, ali bezuspesno. Zna li neko u cemu je problem.

ActiveSync (nema veze koja verzija) je poprilicno "cudan" i bagovit. Koristim ga godinama, skoro svakodnevno, i imao sam dosta problema dok sam ga naterao da radi (na poslu). Nekad hoce, nekad nece da se prikaci, tj sinhronizuje. Sa istim problemom sam se suocio i kod kuce, kada sam nedavno kupio GPS uredjaj. Isti taj uredjaj mi se na poslovnom pc-u (gde mi radi activesync) nakacio iz prve.
I na kraju nemam pojma sta treba da se uradi ActiveSync-u da bi proradio - verovao ili ne. Zato kazem da je cudan.
Meni active sync koristi za plasiranje aplikacija na HendHeld uredjaje pomocu MS visualStudia - dakle cisto za programerske akcije.

Elem posto tebi verovatno treba konekcija GPS uredjaja sa pc-em zato da bi iskopirao fajlove sa kompa na GPS, imas jednostavno resenje:
NEMOJ da koristis ActiveSync vec prebaci na GPS uredjaju da se konektuje na PC kao USB konekcija. Na taj nacin ce ti PC prepoznati GPS uredjaj kao obican flash disk i u WinExploreru, ili sta vec koristis, ces da vidis kompletnu folder strukturu uredjaja, i moci ces da kopiras sa jedne na drugu "masinu" i obrnuto.

Nadam se da sam ti pomogao.
Nazad na vrh
mandrash
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Pon Jul 26, 2010 6:53 pm    Naslov: Re: activesync 4.5 na blueberry 2go432 nece da radi Odgovoriti sa citatom

Hvala na odgovoru, ali meni activesync ne sluzi da kopiram programe ili fajlove na mem.karticu uredjaja to mogu bez problema vec da instaliram neke programe u EXE ili CAB ekstenziji. Koji god program da skinem sa net-a napr.u EXE a da je za pc pocket ili PDA uredjaje i kada pokusam da instaliram ili pokrenem ispise mi da ta verzija nije za dati uredjaj. Isto tako neznam kako se instaliraju programi u CAB ekstenziji pa sam negde procitao da mora preko activesync programa. Moze li mala pomoc oko toga.
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Pon Jul 26, 2010 11:22 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

CAB fajlovi se ne instaliraj preko PC-ja, nego direktno iz uređaja. To znači da ga treba prekopirati u memoriju uređaja ili na SD karticu. Startovati Explorer.exe na uređaju. Neki imaju tu opciju u fabričkom meniju, a neke treba "otključavati" kako bi se došlo do desktopa.
Kada se startuje Explorer, dođete do tog .CAB fajla i dupli tap.
Većina tih instalacija se može uraditi i ručno. Treba vam WinCE CAB Manager pomoću koga možete pregledati sadržaj CAB paketa i ekstraktovati sve fajlove na HD pa ih prekopirati ručno na memoriju uređaja, eventualno upisati neki reg ključ idt, da ne dužim.
Isto tako možete i dodavati fajlove u CAB.
Ja sam na pr. sa tim programom dodao TCMPC plejeru pluginove za čitanje SUB i SRT titlova.
Glavni problem je u tome što su većina tih program pisani za PDA uređaje, a ne za PNA čiji OS je dosta manjkav pa onda dosta programa ne radi.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
mandrash
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 7:50 am    Naslov: Re: activesync 4.5 na blueberry 2go432 nece da radi Odgovoriti sa citatom

Hvala na odgovoru, sve sam probao i ne radi, onda je kod mene problem sto ne mogu naci odgovarajucu verziju programa za dati uredjaj. Nisam siguran dali je moj blueberry 2go432 PDA ili spada u grupu nekih drugih uredjaja.
Nazad na vrh
Gasasoft
12 satelita

Pridružio: 13 Maj 2008

PorukaPoslao: Čet Jul 29, 2010 10:24 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Nije sigurno PDA, nego je PNA (Personal Navigation Assistant). I većina tih programa ne radi na tim uređajima, s tim što se na netu mogu pronaći prilagođene verzije i za PNA. Glavni problem je u manjkavosti operativnog sistema koji se ubacuje u ove naše kineze. Sve se to da rešiti ali treba mnogo truda i eksperimentisanja.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
pnedic
6 satelita

PorukaPoslao: Pet Jul 30, 2010 12:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Opet ja da malo "pametujem" Smile

I ja se bavim programiranjem za WinCE platformu(e). Do sada sam radio za WinCE 4.2 i 5.0. Ove dve verzije winCE-a su kao nebo i zemlja - nemaju dodirnih tacaka (sto je za Microsoft vrlo neobicno ali tako je).

Bas sam pre neki dan bio napravio jednostavnu aplikaciju (obicna forma sa dugmetom za exit) i probao da plasiram na Blueberry. Kada sam pokrenuo program nije odradio iz sledeceg razloga:
Aplikaciju sam kreirao u VisualStudio 2008 gde sam za Compact .NET Framework odabrao verziju 3.5. Kada sam pokrenuo aplikaciju dobio sam poruku o ne kompatibilnosti gore pomenutog framework-a.
Posle sam procackao po registrima na uredjaju i video da je u uredjaju verzija 2.0. To je razlog problema sto aplikacija nije pokrenuta.

Elem, resenje (koje nisam stigao da odradim zbog drugog posla) je ili da MSVS 2008 projekat setujem na MS CompactFramework 2.0 ili drugo resenje je da na uredjaj instaliram najnoviji framework (3.5).
Malo je cudno da uredjaj ima WinCE embeded 6.x a da nema najnoviji framework (3.5) - ali bio bi na zivot mnogo dosadan bez Microsoft-a

Baytheway, microsoft ActiveSync mi nikako nece da se nakaci na uredjaj ni ovde na poslu (dezinformacija od prethodne poruke). Nakaci se kao guest i odma se otkaci, i tako u nedogled.
Nazad na vrh
kostaivanja
bez GPS fix-a

Pridružio: 23 Jun 2010

PorukaPoslao: Sre Avg 11, 2010 3:30 pm    Naslov: Garmin u Blueberry 2go 432 Odgovoriti sa citatom

Pročitao sam vaše komentare vezane za moj GPS uređaj i njegov operativni sistem Windows Embedded CE6.Pošto već dugo pokušavam da instaliram Garmin, koji je inače predviđen za Simbian,došao sam do zaključka da je potrebno mnogo podešavanja u WINCE6 da bi Garmin proradio a moje skromno znanje mi ne dozvoljava.Moraću da se zadovoljim sa Igo8 koji odlično radi.Pozdrav!
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> GPS Software Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu