GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Domaci GPS Galeb group

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
scekic
4 satelita

Pridružio: 25 Jul 2007

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2007 8:27 am    Naslov: Domaci GPS Galeb group Odgovoriti sa citatom

Upravo gledam na RTV prilog o domacem GPS uredjaju koji je napravio Galeb group a baziran je na madjarskom Navigo softveru.
Impresivno izgleda,il zna neko neke detalje

J
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Pon Okt 22, 2007 10:53 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

cena u maloprodaji je oko 25000 din.
Nije u pitanju domaci proizvod nego klasican kineski uredjaj koji je galeb brendirao. 4,3" ekran i poprilicno ruzan dizajn. Mimo toga uredjaj radi vise manje korektno.
Softver jeste iGO. Dolazi SAMO sa kartama istocne evrope (mislim da su 01 ili 04 karte). Srpski glas "Jelena" je upravo sa tog uredjaja.
Sirf Atlas II V3 ako se ne varam je unutra.
Zavrsna izrada se meni licno ne svidja ("gumiran" dizajn)

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zak982
3 satelita

Pridružio: 28 Okt 2007

PorukaPoslao: Sub Nov 17, 2007 5:14 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Definitivno nije rec o domacem uređaju ali nije bas ni tamo neki no-name kineski uređaj koji je Galeb brendirao . Naime rec je o MAG GP110 uređaju koji proizvodi MAG Digital koji je kineska firma . Inace firma pravi monitore lcd ramove za slike , a nasem trzistu je poznatija po komponetama za PC (innovision) . Kompletnu specifikaciju uređaja možete videti na http://www.gps.mag-digital.com/Channels/Products/showDetail_02_01_B.asp
U galebovom uređaju je 1Gb nand flash i 1500mah baterija . Što se tiče dizajna stvar ukusa meni licno nije loš taj gumirani izgled samo da ne bude kao sa motorolom V3x gde je ista završna obrada pa sam kod par drugara video da im se ljušti taj gumirani sloj. Malo mi je jadno što je galeb brendirao taj uređaj i stavio svoj logo jer se svuda u Evropi prodaje kao Mag GP110 . Cena je oko 25000 mada je bilo i za 19000 da se uzme sto je malo puno s obziroma da je cena u Evropi oko 175 € ( oko 14000 ) sa mapama Zapadne Evrope. Uređaj imam par dana i nisam jos kompetentan da dam ocenu i utiske o njegovom radu ali zasad radi ok. Mapa srbije u uređaju je 200704.
Nazad na vrh
zak982
3 satelita

Pridružio: 28 Okt 2007

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2007 4:36 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Evo još jedna informacija koju sam saznao a vezano za update mapa . Danas sam zvao njihovo prestavništvo i rekli su mi da će postojati update mapa za sad su mi rekli da će prvi update biti besplatan a posle kao videce da li ce da se naplaćuje ili ne (čitaj: pitanje je samo koliko ).
E sad još nešto korisno onaj uređaj koji se prodaje po 19000 dinara je verzija za špeditere koja je zaključana i nema mp3 player i JPEG viewer a postoji i novija verzija ( ona od 21000 +pdv ) sa otkljucanim Windows CE ( tako mi je receno) gde ima i mp3 i JPEG viewer a u planu je da isporučuju uređaje koji bi trebalo da po startovanju odmah idu na windows desktop ( tako da mogu da se instaliraju aplikacije ) a ne na njihov meni .
Nazad na vrh
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2007 8:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Tu pricu za update pricaju jos od letos. To sa direktnim startovanjem wince - nisam dugo cuo takvu glupost. Ako hocete pda sa GPS-om onda to i kupite. Smisao PNA uredjaja je jednostavnost i pouzdanost (po tome se i razlikuju od GPS PDA uredjaja). Uredjaj je na WinCe CORE platformi koja nije ni blizu windows mobile sistemu na PDA uredjajima.

Molim te ako nije tajna napisi mi ime (moze i na PP) koko ze zove taj "strucnjak" koji ti je sve ovo ispricao

pozdrav
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu