GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

Update posle otkljucavanja

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
WiFi
GPS pocetnik

Pridružio: 01 Avg 2007

PorukaPoslao: Uto Sep 25, 2007 10:29 pm    Naslov: Update posle otkljucavanja Odgovoriti sa citatom

Bio bih veoma zahvalan kada bi mi neko objasnio na koji nacin se ubacuju nove mape u uredjaj (C520) posle otkljucavanja. Razumem da se menja softver, ali sta se radi sa license.db? Npr. kupovinom uredjaja u njemu sam dobio mapu Istocne Evrope. Pretpostavljam da ovo posle otkljucavanja radi bez problema, kao i njegov license.db. Ali takodje imam i oko 5 GB mapa ostatka sveta za Miomap v3.3 i na koji nacin one rade u otkljucanom uredjaju, tj. kakav license.db je potreban? Hvala!
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Danijel
Moderator

Pridružio: 22 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2007 3:01 am    Naslov: Re: Update posle otkljucavanja Odgovoriti sa citatom

Prvo ovo ce biti prebaceno u iz "Igo i MioMap mapa" u "PNA" deo foruma jer se pitanje odnosi na softver za PNA a ne na karte.

Ukratko, ja pod zamenom softvera podrazumevam zamenu kompletnog softvera ukljucujuci i postojecu licencu koja ti je tada beskorisna.
Treba ti licenca koja pokriva sve karte koje imas. Pod otkljucanim ja podrazumevam otkljucanim za sve mape koje rade normalno a ne otvaranje wince desktopa koji je beskoristan i nepraktican. Sve moze da se izvede iz originalnog menija koji je sasvim dovoljan (cak i za dodatne opcije) i cela procedura se radi tako da se na kraju ne primecuje nikakva razlika osim sto rade sve mape.

Ne zanam kako si sabrao da postoji 5 GB mapa Smile (istog izdanja). Nema ni punih 4 GB

A sto se tice update-a karti preko interneta sa mio sajta to zaboravi, uredjaji koji su kupljeni u Srbiji izgleda nemaju mogucnost dodatnog free update-a ili ga bar do sada niko nije izveo - prve serije su bile sa 2007.01 kartama, pa su posle njih izasle 2007.04 i 2007.07 i mislim da niko nije uspeo da ih update-uje regularno
WiFi
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2007 5:37 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala ti na odgovoru, ali mislio sam na update recimo novih izdanja mapa kada se pojave "negde na netu", ne sa Mio sajta. To mi je savrseno poznato da je nemoguce. Znaci, mislio sam kada se update mape pojavi a uz nju se ne dobije license.db sta onda? Naravno, to sve na ötkljucanom" uredjaju.

P.S. Ovo za 5 GB sam stvarno preterao:) 3,12 GB da budem precizniji (Evropa, Azija, deo Afrike i S. Amerika)
Nazad na vrh
Danijel
Moderator

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2007 5:41 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa znas i sam da je to uvek vecita trka zasita i kontramere - do sada se pokazalo da nista nije vecno "neosvojivo"
WiFi
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2007 5:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

E tu si u pravu, znaci otkljucavanjem (od strane strucnog lica, tj vas) dobijam sta? Ono sto mi je najvise potrebno, tj. jedino potrebno jeste kompletna evropa. Da li to dobijam uracunato u cifru za otkljucavanje ili ne?
Nazad na vrh
Danijel
Moderator

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2007 6:01 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

naravno
WiFi
GPS pocetnik

PorukaPoslao: Sre Sep 26, 2007 6:04 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Hvala na informaciji, kontaktiracu te kad budem u Bg. Pozdrav
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu