GPS Centar
GPS Centar
GPS Centar
www.GPS-Srbija.com forum forum www.GPS-Srbija.com forum
GPS navigacioni urejdaji, oprema, programi, saveti i sve ono sto mislite da ima veze sa GPS-om : FORUM :

FAQ - Često Postavljana PitanjaFAQ - Često Postavljana Pitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   Registruj seRegistruj se 
 ProfilProfil   Proveri privatne porukeProveri privatne poruke   PristupiPristupi 

[izdvojeno] Rasprava o cenama i GPS uredjajima

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Dejan Krstic
5 satelita

Pridružio: 18 Jun 2007

PorukaPoslao: Ned Sep 02, 2007 10:59 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Je bih imao jedno pitanje za Garmin naravno ukoliko je Petar kompetentan odnosno ovlascen da odgovori a koje se ne tice direktno ove teme.

Naime, interesuje me da li Garmin i dalje planira da gura postojecu politiku cena i uslova prodaje s obzirom da mi se cini da ce ga konkurencija pojesti za dorucak.

iGo - aplikacija i mape se nalaze iskljucivo na jednoj kartici i karte je moguce kupiti po znacajno nizim cenama nego kod Garmina a evo cujem komentare (ja nisam koristio Garmin) da najnovije iGo mape bolje pokrivaju Srbiju nego Garmin cija je cena niza od ostalih. Ovo za cenu je pretpostavka da ce biti niza posto jos nema u prodaji karte Srbje ali ce garantovano biti niza ako se znaju sadasnje cene kartice sa celom Evropom. Druga stvar je nabavka mapa. Kod Garmina je moguce kupiti karte jedino za region. Nisam uspeo da kod lokalnog distributera nabavim karte za Makedoniju ili neke druge zemlje. Neka me neko ispravi ako gresim ali za iGo je moguce kupiti kartu cele Evrope na jednom mestu. Neka neko napise koliko za Garmin zbirno kostaju karte cele evrope? Dalje, nema komplikacija kao sa ovom da je karta na jednoj mmc tako da moram da menjam karticu kad predjem granicu. Totalni nonsens.

Imao bih jos da pisem valjda ali pocinje da me trese temperatura tako da... sutra cemo da nastavimo Wink

Pozdrav i hvala unapred na komentarima.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
scekic
4 satelita

Pridružio: 25 Jul 2007

PorukaPoslao: Pon Sep 03, 2007 10:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Dejan Krstic ::
Je bih imao jedno pitanje za Garmin naravno ukoliko je Petar kompetentan odnosno ovlascen da odgovori a koje se ne tice direktno ove teme.

Pozdrav i hvala unapred na komentarima.

Ako mogu da se umesam kao vlasnik i korisnik oba sistema.Sve ima svoje prednosti i mane.Garmin je celovit uredjaj,a I-go se koristi u PDA ili ako covek kupio Mio uredjaj,ali drzimo se sad I-go kao takvog.

Garmin je jednostavniji za upotrebu,uzmes,upalis,zakacis na vetrobran i vozis.I-go kad hocu onda moram da uzmem PDA,pa cradle koji se kaci na vetrobran,pa kabl za napajanje,pa jos GPS uredjaj..sve u svemu mnogo kablova,pa dok menjam brzine zakacim po koji,a jednom sam i oborio PDA,sva sreca pao mi u krilo,alo opet dok sam vozio,pa nije bilo zgodno.Onda kad izmazis iz kola,dok se demontiras,pa gde da stavis,tako da je Garmin tu mnogo zgodniji.

Karte.
Meni su karte SCG,Hrvatska i Bosna u memoriji uredjaja a uzeo sam kartu Evrope na SD kartici i to funkcionise OK.Karta Makedonije je siromasna i kod jednih i kod drugih.

I-go je noviji sistem i agresivniji je dok ne sustigne konkurenciju,a Garmin je dao lokalnim dilerima da pravi mape,tako da Garmin ima bolje karte nekih zemalja,samo sto je to skuplja varijanta..

I ono sto je trenutno,ali siguran sam ne za dugo..lakse je naci piratizovane karte za I-go,ali sam siguran da to oni jos dugo nece tolerisati,nego ce kao garmin naci sistem da se to spreci..

Eto toliko od jednog korisnika

J
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
dusandz
bez GPS fix-a

Pridružio: 26 Jun 2007

PorukaPoslao: Pon Sep 03, 2007 1:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne mogu da se složim sa tobom.

Držač za kola je u kolima u svakom slučaju - zašto držač PDA uređaja sklanjaš, a Garminov ostavljaš u kolima, nije mi jasno Smile

Postoje i PDA uređaji sa ugrađenim GPSom, kao i Bluetooth GPS prijemnici, nije potreban nijedan kabl (osim ako, kao ja, držiš PDA sve vreme na "infuziji", uboden u upaljač).

Garminov uređaj sa mapom košta isto koliko i PDA uređaj sa (legalno kupljenim) softverom za navigaciju. Sa Garminom možeš da se voziš i slušaš MP3. Sa PDA uređajem možeš sve to, i još mnogo drugih stvari - probaj sa Garminovim uređajem da se voziš, i gledaš Google Earth satelitski snimak okruženja, na primer. Ili da igraš šah dok se voziš autobusom Smile

Na našem tržištu, i PDA i GPS uređaji su preskupi, zbog male potražnje i nedostatka konkurencije među uvoznicima. Potražnja polako raste, vreme je i da uvoznici odreaguju Smile
Nazad na vrh
scekic
4 satelita

Pridružio: 25 Jul 2007

PorukaPoslao: Pon Sep 03, 2007 2:19 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

dusandz ::
Ne mogu da se složim sa tobom.

Držač za kola je u kolima u svakom slučaju - zašto držač PDA uređaja sklanjaš, a Garminov ostavljaš u kolima, nije mi jasno Smile

Postoje i PDA uređaji sa ugrađenim GPSom, kao i Bluetooth GPS prijemnici, nije potreban nijedan kabl (osim ako, kao ja, držiš PDA sve vreme na "infuziji", uboden u upaljač).

Garminov uređaj sa mapom košta isto koliko i PDA uređaj sa (legalno kupljenim) softverom za navigaciju. Sa Garminom možeš da se voziš i slušaš MP3. Sa PDA uređajem možeš sve to, i još mnogo drugih stvari - probaj sa Garminovim uređajem da se voziš, i gledaš Google Earth satelitski snimak okruženja, na primer. Ili da igraš šah dok se voziš autobusom Smile

Na našem tržištu, i PDA i GPS uređaji su preskupi, zbog male potražnje i nedostatka konkurencije među uvoznicima. Potražnja polako raste, vreme je i da uvoznici odreaguju Smile

I ne treba da se slozis,zanimljivije je

Elem,ja imam Garmin 510C i nosac je zajedno sa uredjajem,imam Dell PDA i cradle koji je i GPS takodje.Garmin ima bateriju ,znaci sopstveno napajanje koje traje meni bar do 5 sati.Dell baterija traje mnogo manje.Znaci cradle mora da ima napajanje.Imam i bluetooth GPS prijemnik,ali je opet problem napajanje Dell PDA.
Znaci garmin nema kablove,jedino kad putujem u Z Evropu pa ukljucim TCM,ali to je istovremeno i napajanje za Garmin.
Poucen svim ovim ipak sam za dedicated uredjaj nego za kombinaciju PDA plus GPS.
PDA se kupuje sve manje Dell prestaje da ih pravi,mozda je izlaz PDA mobilni telefon,ali mi je manjak manji ekran.
To je malo i rasprava o tehnickim karakteristikama kad je rec o ozvucenju,da li kupiti odvojene komponente,ili sve zajedno..Odvojene komponente su bolja opcija nego kombo,jer onda dobijes sve u jednom,ali na ustrb kvaliteta.
I jos nesto,kad vozim po suncu mnogo mi je bolja slika i kontrast na garminu nego na PDA iako imam sve moguce folije.

J
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
dusandz
bez GPS fix-a

Pridružio: 26 Jun 2007

PorukaPoslao: Pon Sep 03, 2007 3:16 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

scekic ::
I ne treba da se slozis,zanimljivije je

Narafski Smile

Ja imam Asus A632, sa ugrađenim GPSom. Držač za kola je samo to - držač za kola, za kačenje na računar se koristi kabl, može da se dokupi i cradle. Baterija izvlači oko 4h neprekidne upotrebe, barem prema specifikacijama - nisam probao. Šteta je što Dell, posle modela X51, nije izbacio nijedan noviji uređaj, pošto je to stvarno sjajna spravica.

Imao sam prilike da isprobam Garmina, ali mi interfejs programa iGO mnogo bolje leži. Doduše, to je već stvar ukusa. Objektivno gledano, za iste pare PDA pruža mnogo više funkcija od dedicated GPS uređaja, bio to Garmin ili neki drugi. Ne zbog neke superiornosti PDA uređaja, već zbog toga što većina GPS (PNA) uređaja nisu ništa drugo do - softverski osakaćeni PDA-ovi.
Nazad na vrh
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    www.GPS-Srbija.com forum forum -> PNA uredjaji Sva vremena su GMT + 2 sata
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu